ترافیک فوق سنگین در ورودی های شرقی پایتخت

کهریزی با بیان اینکه بیشترین آمار تصادفات در ۲۰ کیلومتری مقاصد مسافران رخ میدهد، تاکیدکرد: هم وطنان میتوانند با رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی، عدم ارتکاب تخلفات حادثه ساز مانند سرعت، سبقت و انحراف به چپ، رعایت فاصله طولی مناسب نسبت به خودروهای جلویی، استراحت کافی قبل و در حین مسافرت، صبر و شکیبایی در هنگام رانندگی و با رعایت حقوق شهروندی سفری ایمن و بدون خطر را برای خود و دیگر هم‌وطنانمان رقم بزنند.


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-10/708161-%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D9%81%DB%8C%DA%A9-%D9%81%D9%88%D9%82-%D8%B3%D9%86%DA%AF%DB%8C%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D9%88%D8%B1%D9%88%D8%AF%DB%8C-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%D8%B1%D9%82%DB%8C-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%D8%AA%D8%AE%D8%AA

کهریزی ابراز کرد: تردد وسایل نقلیه از شمال به جنوب محور فیروزکوه پرحجم و سنگین درجریان است و در برخی مناطق این محور مانند محدوده شهرهای گیلاوند، مهرآباد و گدوک با کندی عبور و مرور وسایل نقلیه روبرو هستیم.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران ادامه داد: به دلیل تداخل دو محور هراز و فیروزکوه در شرق استان تهران، تردد انواع وسایل نقلیه در ورودی های شرقی تهران مانند آزادراه تهران-پردیس، محور قدیم جاجرود سنگین و پرحجم و در ورودی یاسینی به دلیل تصادف زنجیره‌ای بیش از ۱۰ خودرو فوق سنگین و با پس‌زدگی بار ترافیکی همراه است.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران با اشاره به حضور صددرصدی عوامل پلیس راه در سطح محورها، عنوان کرد: نیروهای پلیس راه با اماده باش کامل در مسیرهای مواصلاتی شرق استان حاضر بوده و نسبت به روانسازی ترافیک اقدام میکنند.

وی با بیان اینکه حادثه منجر به فوتی طی ۲۴ ساعت گذشته در محورهای شرق استان رخ نداده، تاکید کرد: عبور و مرور وسایل نقلیه از دو دولاین رفت و برگشت محور امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم به دلیل حجم بالای بازگشت مسافران سنگین و پرحجم در جریان است و هم وطنان به مرور در حال عبور از این محورهای بزرگراهی هستند.

وی با بیان اینکه از ساعت ۱۵ الی ۲۰ محور هراز از جنوب به شمال مسدود شده بود، گفت: محور هراز از ساعت ۱۵ از رودهن به سمت شمال مسدود و تردد خودروها از آب‌اسک به سمت رودهن به صورت یکطرفه درآمد و ساعت ۲۰ این ممنوعیت تردد با تخلیه بار ترافیکی لغو شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران گفت: هم اکنون ترافیک فوق سنگین و پرحجم در ورودی‌های شرقی پایتخت وجود دارد و ممنوعیت تردد جنوب به شمال محور هراز لغو شده است.

فرمانده پلیس راه ویژه شرق استان تهران ابراز کرد: رعایت مدیریت زمان سفر و موکول نکردن بازگشت از مسافرت به ساعات پایانی تعطیلات باعث کاهش بار ترافیکی و عدم ایجاد ترافیک‌های فوق سنگین میشود.

ایرج کهریزی فرمانده پلیس‌راه ویژه شرق استان تهران در خصوص وضعیت ترافیکی محورهای هراز، فیروزکوه، امام رضا(ع) و بزرگراه حرم به حرم، اظهار کرد: عبور وسایل نقلیه از شمال به جنوب محور هراز سنگین و پرحجم درجریان است اما در برخی مناطق این محور با کندی تردد روبرو هستیم.

کهریزی، خاطرنشان کرد: هموطنان قبل از آغاز بازگشت از سفر وضعیت راه‌ها را از طریق سامانه ۱۴۱ اطلاعات راه‌ها پیگیری کرده و سپس وارد محورها شوند.