ترفندهای تشخیص چرم طبیعی و مصنوعی

ششمین مشخصه ی تفاوت چرم طبیعی و چرم مصنوعی ضخامت ناهمسان موجود در چرم طبیعی می باشد

یکی از راه های تشخیص چرم که به وسیله ی لمس دستان می باشد. این است که شما هنگام لمس کردن رویه ی چرمی سطح غیریکنواختی را لمس خواهید کرد.

هنگامی که نور به سطح رویه ی چرم طبیعی برخورد کند به یک اندازه انعکاس نخواهد داشت برخی قسمت ها مات یا براق خواهند بود زیرا سطح صافی ندارد و نور را بدرستی منعکس نمی کند . در چرم های مصنوعی شما زمانی که به کار نور بدهید به طرز یکسان و یک اندازه نور را منعکس خواهد کرد .

دهمین مشخصه ی تفاوت  چرم مصنوعی و طبیعی تست شعله ی چرم می باشد

در این مقاله نکات و مواردی را که باید برای تشخیص چرم طبیعی از غیر طبیعی بدانید را در اختیار شما قرار داده است ، تا بتوانید محصولات چرمی خود را به درستی انتخاب کنید .

اولین مشخصه ی تفاوت چرم طبیعی و چرم مصنوعی داشتن شناسنامه ی محصول است

شما می توانید برای داشتن شناسنامه محصول چرمی خود که مشخصات چرم برروی ان موجود می باشد را ، در هنگام خرید از فروشنده بخواهید که در اختیار شما قرار بدهد.

دومین مشخصه ی تفاوت چرم طبیعی و چرم مصنوعی بوی چرم می باشد

به گزارش اقتصاد آنلاین، در این بین افرادی که اطلاعات کاملی در این زمینه ندارند هنگام خرید محصولات چرمی ضرر خواهند کرد

چرم طبیعی دارای نرمی و انعطاف پذیری خاصی می باشد که بعد از لمس آن متوجه این موضوع خواهید شد

هشتمین مشخصه ی تفاوت چرم طبیعی و چرم مصنوعی مشاهده ی الیاف چرمی می باشد

زیرا بدن حیوانات سطح صاف ، یکدست و یا متقارنی را ندارد ، سطوح یکدست با طرح های متقارن مختص چرم های مصنوعی می باشد .

هفتمین مشخصه ی تفاوت چرم طبیعی و چرم مصنوعی لمس کردن جنس رویه ی چرم می باشد

چرم

 محصولات چرمی همیشه به دلیل مقاومت بالا و داشتن دوخت خاص و زمان بر بسیار گرانبها می باشد و قیمت بالایی دارد . اما محصولات مصنوعی به دلیل داشتن جنس نامرغوب و دوام پایین قیمت های بسیار کمی دارند.

چهارمین راه تشخیص درست تفاوت چرم طبیعی و چرم مصنوعی خرید از فروشگاه های معتبر و برند ها می باشد

از آشکارا ترین تفاوت های چرم مصنوعی و طبیعی جنس پشت این محصولات است . تفاوت های آن ها با یکدیگر به این صورت می باشد که پشت چرم طبیعی به حالت پرزدار می باشد . اما پشت چرم مصنوعی با نخ دوخته شده است .

شما با نگاه کردن بافت چرم طبیعی به راحتی متوجه بافت متراکم و فشرده ی آن خواهید شد برای اینکار می توانید به قسمت های برش خورده در محصولات چرمی نگاه کنید تابافت مورد نظر را مشاهده کنید . اما در چرم های مصنوعی که از جنس پلاستیکی می باشد فاقد الیاف متراکم می باشند .

نهمین مشخصه ی تفاوت چرم  مصنوعی  و طبیعی انعکاس نور رویه ی چرم می باشد

. چرم ها به دلیل ساخته شدن از پوست و موی حیوانات بعد از لمس آن ها متوجه حس گرمی آن خواهید شد و به انگشتان شما منتقل خواهد شد . دوازدهمین مشخصه ی تفاوت  چرم طبیعی  و مصنوعی جذب آب رویه ی چرم می باشد. چرم طبیعی جاذب آب می باشد و بعد از اینکه مقداری آب برروی سطح چرم بریزید . جذب خواهد شد ولی آب برروی سطح چرم مصنوعی خواهد ماند و نفوذ نخواهد کرد .

از دیگر خاصیت های چرم طبیعی مقاوم بودن در برابر حرارت می باشد . اگر چرم به شعله نزدیک باشد به راحتی مشتعل نخواهد شد اما اگر شما تا درجه ی سوختن اینکار را ادامه دهید بویی شبیه به بوی سوختن مو بلند خواهد شد . جنس چرم مصنوعی به دلیل داشتن جنس پلاستیک به راحتی قابل اشتعال می باشد .

یازدهمین مشخصه ی تفاوت  چرم مصنوعی و طبیعی انتقال حس گرما به دست میباشد

تفاوت چرم طبیعی و مصنوعی چیست؟

از بهترین راه هایی که می توانید از اصل بودن محصول چرمی خود مطمعن باشید خرید از روشگاه های معتبر می باشد .

پنجمین مشخصه ی تفاوت چرم طبیعی و چرم مصنوعی دیدن جنس قسمت پشت چرم می باشد

چرم طبیعی به دلیل ساخته شدن از پوست و موی حیوانات بوی طبیعی بدن آن هارا خواهد داد . اما محصولات مصنوعی به دلیل ساخته شدن از جنس پلاستیک این قابلیت را نخواهد داشت

سومین مشخصه ی تفاوت چرم طبیعی و چرم مصنوعی اختلاف قیمت بسیار زیاد محصولات چرمی است

 


منبع: https://www.eghtesadonline.com/%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%B9%D9%85%D9%88%D9%85%DB%8C-30/665547-%D8%AA%D8%B1%D9%81%D9%86%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D8%B4%D8%AE%DB%8C%D8%B5-%DA%86%D8%B1%D9%85-%D8%B7%D8%A8%DB%8C%D8%B9%DB%8C-%D9%85%D8%B5%D9%86%D9%88%D8%B9%DB%8C

تمامی محصولات چرمی ساخته شده با استفاده از چرم طبیعی دارای نشان مخصوص و منحصر به  فرد خود هستند