تزانریت 15 میلیون تن کالای روسی با تکمیل بندر کاسپین/ برنامه منطقه آزاد انزلی برای ساخت مسکن- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

مدیرعامل منطقه آزاد انزلی با اشاره به لزوم آمادگی مطلوب جهت میزبانی از گردشگران نوروزی خواستار ساماندهی سگهای ولگرد شد و گفت: محدوده منطقه آزاد باید فضای امنی برای تردد مردم باشد و با توجه به پیش بینی افزایش 1.5 برابری تعداد گردشگران در تعطیلات نوروز می بایست حراست ، حفاظت و امنیت درستی برقرار باشد و برنامه های فرهنگی متنوعی اجرا شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2856401

به گزارش خبرگزاری تسنیم، عیسی فرهادی با یادآوری این‌که طی ماه‌های گذشته بخشی از اهداف سازمانی منطقه آزاد انزلی حاصل شد اما بخش اعظمی از این اهداف باقی مانده است که به تلاشی مضاعف نیاز دارد، اظهار کرد: درصورت نیاز باید با برگزاری جلسات روزانه مشکلات احصا و برای سال 1401 برطرف شده و جلوی اختلالات قانونی احتمالی گرفته شود.

وی با تقدیر از اقدامات انجام شده در خصوص کمک به زلزله زدگان خوی ، کمک به برگزاری مراسمات مذهبی نظیر اربعین و جمع آوری کمک برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد ، افزود: منطقه آزاد باید صندوق خیریه ای برای جمع آوری کمک ها تشکیل دهد و از کمک های فعالان اقتصادی در امور خیریه بهره گیرد.

وی بیان کرد:‌باید با تعیین تکلیف پرونده های باز، تسویه حساب های راکد و حل پرونده های حقوقی و تسهیل در صدور مجوزها میراث خوبی برای مدیران آینده از خود برجا بگذاریم لذا از کمیته تشخیص انتظار دارم با برگزاری جلسات هفتگی تشخیص ، برآورد و  نظارت درستی داشته باشد.

فرهادی بر تشکیل تعاونی مسکن تاکید کرد و یادآور شد: اگر بتوانیم 600 واحد مسکونی در این منطقه احداث کنیم به تامین مسکن کمک شایانی خواهیم کرد.

وی تصریح کرد: مدیران در جلسه بعدی شورای اداری پیشنهادات و طرح های جدیدی در بخش های مختلف برای چشم انداز 1404 و 1408 ارائه کنند، منطقه آزاد برای دستیابی به جذب 20 میلیون گردشگر باید برنامه داشته باشد و پرکردن اوقات فراغت کودکان مورد توجه قرار گیرد.

وی  با بیان اینکه این سازمان باید شرایط را برای تسهیل در امر سرمایه گذاری فراهم کند گفت : با فراهم کردن زیر ساختهایی مانند راه اندازی خط آهن رشت-کاسپین و تکمیل زیر ساخت‌های بندری در بندر کاسپین ترانزیت سالانه 15 میلیون تن کالای روسی از مسیر ایران  محقق خواهد شد.