تصاویر | پنج تویوتای کمتر شناخته شده با قیمت کمتر از ۶۰۰ میلیون تومان

تویوتا اوربن کروزر یک کراس اوور جمع‌وجور شهری است که در کشور هندوستان با قیمتی معادل ۱۱ هزار دلار در مدل پایه تا ۱۵ هزار دلار در نسخه فول آپشن عرضه می‌شود. این خودرو به موتور ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی مجهز است و از گیربکس ۵ دنده دستی یا اتوماتیک جهت انتقال قدرت به چرخ‌های جلو استفاده می‌کند.

تصاویر | پنج تویوتای کمتر شناخته شده با قیمت کمتر از ۶۰۰ میلیون تومان

تصاویر | پنج تویوتای کمتر شناخته شده با قیمت کمتر از ۶۰۰ میلیون تومان

تویوتا رومیون یکی دیگر از محصولات جدید کمپانی ژاپنی تویوتا در بازار هندوستان به حساب می‌آید که از اواخر سال ۲۰۲۲ در این کشور به فروش خواهد رسید. این خودرو تقریبا حالتی بین کراس اوور و خودروهای مینی ون دارد و در بخش فنی خود به یک موتور ۱.۵ لیتری ۴ سیلندر تنفس طبیعی به قدرت ۱۰۳ بخار و گشتاور ۱۳۸ نیوتن متر مجهز است.

تصاویر | پنج تویوتای کمتر شناخته شده با قیمت کمتر از ۶۰۰ میلیون تومان

این محصولمی‌تواند جایگزین مناسبی برای کراس اوورهای میان قیمت چینی باشد و کیفیت بالاتر به همراه ایمنی بهتر را در اختیار کاربران بگذارد. از جمله تجهیزات ایمنی در نسخه پایه این محصول دو کیسه هوا و ترمزهای ضد قفل ABS و EBD خواهد بود. طبق انتظار نسخه‌های گران‌تر به تجهیزاتی مثل سامانه‌های کنترل کشش و پایداری و کیسه‌های هوای جانبی نیز مجهز هستند.

تصاویر | پنج تویوتای کمتر شناخته شده با قیمت کمتر از ۶۰۰ میلیون تومان

تویوتا Belta از دیگر محصولات مشترک دو کمپانی تویوتا و سوزوکی است که به عنوان یک سدان اقتصادی در رنج قیمتی ۱۱ تا ۱۵ هزار دلار عرضه می‌شود. این محصول به موتور ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی چهار سیلندر مجهز است که قادر به تولید ۱۰۲ اسب بخار قدرت و ۱۳۸ نیوتن متر گشتاور بوده و با گیربکس ۵ دنده دستی یا اتوماتیک روانه بازار شده است.

تویوتا urban cruiser hyryder یک کراس اوور بسیار جذاب است که قد و قواره‌ای نزدیک به فیدلیتی دارد و به عنوان یک خودروی سایز متوسط می‌تواند گزینه مناسبی برای حضور در کشورمان باشد.

نسخه پایه این خودرو به دو کیسه هوا به همراه ترمز ضد قفل ABS و EBD مجهز است اما در نسخه‌های گران‌تر آن می‌توان تجهیزات بیشتری مثل سامانه‌های کنترل کشش و پایداری و کیسه‌های هوای جانبی نیز پیدا کرد.

این هاچبک شهری ابعادی در حد سایپا کوییک دارد اما فاصله بین محور چرخ‌های آن بزرگتر بوده و درنتیجه کابین جادارتری در اختیار سرنشینان خود می‌گذارد. تویوتا گلنزا در بازار هندوستان با تیپ‌های مختلف به فروش می‌رسد که بسته به میزان آپشن و همچنین نوع جعبه‌ دنده، قیمتی بین ۸,۲۰۰ تا ۱۲,۵۰۰هزار دلار خواهند داشت. شرکت سازنده از گیربکس ۵ دنده دستی و یا نیمه اتوماتیک AMT جهت انتقال قدرت موتور به چرخ‌های جلو در این هاچبک شهری استفاده کرده است. گلنزا حدود ۴.۵ لیتر در هر صد کیلومتر سوخت مصرف می‌کند و وزن آن بین ۹۲۰ تا ۹۶۰ کیلوگرم است.

۲. تویوتا urban cruiser hyryder

تویوتا گلنزا یک هاچبک خانوادگی است که در بازار هندوستان عرضه شده و قابلیت‌های مناسبی برای جایگزینی با محصولات اقتصادی داخلی دارد. این خودرو به موتور ۱.۲ لیتری ۴ سیلندر ۱۶ سوپاپ مجهز است و قدرتی در حد ۸۸ اسب بخار به‌علاوه ۱۱۳ نیوتن متر از پیشرانه آن خارج می‌شود.

۵۸۵۸


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1679674/%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D9%BE%D9%86%D8%AC-%D8%AA%D9%88%DB%8C%D9%88%D8%AA%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D9%85%D8%AA%D8%B1-%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%87-%D8%B4%D8%AF%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%82%DB%8C%D9%85%D8%AA-%DA%A9%D9%85%D8%AA%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%DB%B6%DB%B0%DB%B0-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86

سیستم‌های کنترل کشش و پایداری، دو کیسه هوای جلو، ترمز ضد قفل abs و ebd و استاندارد آلایندگی یورو ۶ از ویژگی‌های دیگر تویوتا اوربن کروزر هستند. این خودرو به زودی به بازار هندوستان عرضه خواهد شد و اکثر تیپ‌های آن بین ۱۳ تا ۱۸ هزار دلار قیمت دارند. جالب است بدانید که این محصول جزو تولیدات مشترک جوینت ونچر تویوتا-سوزوکی در بازار هندوستان به حساب می‌آید و نسخه‌های هیبریدی آن نیز در این کشور عرضه خواهند شد.

تصاویر | پنج تویوتای کمتر شناخته شده با قیمت کمتر از ۶۰۰ میلیون تومان

تویوتا Glanza در تیپ پایه خود به دو کیسه هوا، ترمز ضد قفل abs و ebd و ترمز کمکی مجهز است. در نسخه فول آپشن آن نیز کیسه‌های هوای جانبی، رادار هشدار نقاط کور و خروج از خط و سیستم‌های کنترل کشش و پایداری یافت می‌شود. موتور این خودرو قادر به دریافت استاندارد یورو ۶ بوده و بنابراین از این لحاظ مشکلی برای ورود به کشور نخواهد داشت.

تویوتا رومیون در قالب تیپ‌های مختلف و در رنج قیمت ۱۱ تا ۱۳ هزار دلار به بازار عرضه می‌شود و در نسخه‌های فول آپشن آن تجهیزاتی مثل نمایشگر لمسی ۱۵ اینچی، سنسورهای پارک، کیسه‌های هوای جلو و جانبی و… دیده می‌شود. همچنین یک جعبه‌دنده پنج سرعته دستی و یا چهار سرعته اتوماتیک با مبدل گشتاور در این خودروی اقتصادی تویوتا به کار گرفته خواهد شد.

۱. تویوتا Glanza

پنج خودروی ناشناخته و اقتصادی تویوتا که پیش از این احتمالا نام آنها را نشنیده‌اید. این محصولات قیمت نسبتا پایینی دارند و گمان می‌رود بتوانند استانداردهای ۸۵گانه جهت حضور در بازار ایران را با موفقیت پشت سر بگذارند.

۳. تویوتا Rumion

البته قبول داریم موتور آن چندان پرقدرت نیست، زیرا یک پیشرانه ۱.۵ لیتری تنفس طبیعی در نسخه پایه این خودرو که قیمتی حدود ۱۳ هزار دلار دارد، تعبیه شده است. این موتور می‌تواند حدود ۱۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۳۵ نیوتن متر گشتاور تولید کند. مصرف سوخت آن نسبتا پایین و حدود ۵ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر بوده و در مجموع می‌تواند به عنوان یک شاسی بلند شهری آرام و متعادل، نیازهای روزمره خانوادگی را به خوبی پاسخگو باشد.

تویوتا بلتا کمتر از ۵ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر بنزین مصرف می‌کند، استاندارد آلایندگی یورو ۶ دریافت کرده و معادل ۱۰۵۵ کیلوگرم وزن دارد. این خودرو ابعاد مناسبی جهت مصارف خانوادگی داشته و می‌تواند جای محصولاتی مثل پژو پارس را بگیرد. دریافت چهار ستاره ایمنی از موسسه آسیا انکپ نشانگر سطح امنیت نسبتا بالای تویوتا بلتا بوده و آن را به گزینه مناسب برای حضور در ایران به عنوان یک خودروی ایمن، کم‌مصرف و باکیفیت تبدیل می‌کند.

۵. تویوتا اوربن کروزر

۴. تویوتا بلتا