تعرفه های جدید واردات خودرو ابلاغ شد + سند- اخبار صنعت و تجارت – اخبار اقتصادی تسنیم

 

 

 

ضمنا با توجه به اینکه اعمال مأخذهای سود بازرگانی جدول فوق) به دلیل قرار گرفتن دو یا بیش از دو مأخذ سود بازرگانی در یک ردیف تعرفه)، در سامانه جامع گمرکی میسر نیست جهت اجرای مأخذهای سود بازرگانی جدول فوق مقتضی است دستور فرمایید مابه التفاوت مربوطه در خانه (049) اظهار نامه (خانه معافیت و تخفیفات) در گزینه «بخشودگی» و یا گزینه «سایر» اقدام شود.»

واردات خودرو ,

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در این بخشنامه گمرک که هشتم بهمن ماه ابلاغ شده، آمده است که پیرو بخشنامه هیات وزیران درباره تغییرات و اصلاح سود بازرگانی، نامه وزیر صنعت، معدن و تجارت و کارگروه اقتصادی واردات خودرو سود بازرگانی علی الحساب خودرو  با حجم موتور کمتر از 1200 سی سی تا 2000 سی سی از شش درصد تا 31 درصد تعیین شده است.

در ادامه این بخشنامه آمده است که «موارد مندرج در جدول به جای مأخذ سود بازگانی ردیف های تعرفه مرتبط و متناظر جداول تعرفه منضم به آیین نامه اجرایی مقررات صادرات و واردات سال 1401 مبنای تعیین سودبازگانی علی الحساب قرار می گیرد. در خصوص سایر خودروهای غیر مرتبط با جدول فوق (همانند خودروهای سواری، برقی هیبریدی یا با حجم موتور 2000 سی سی و بالاتر و… و. بندهای متناظر در کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1401 مبنای تعیین سود بازرگانی علی الحساب خواهد بود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2845416