تعریف 11.5 هزار میلیارد تومان پروژه HSE در صنعت نفت دولت سیزدهم

وی ادامه داد: در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران 90 پروژه با اعتبار 25 هزار میلیارد ریال در حوزه HSE تعریف شده است.

وی ادامه داد: ارکان تولید مهندسی، تعمیرات، تدارکات، مالی و… در کنار هم کار می‌کنند که منجر به تولید ایمن و پایدار می‌شود.

وی تأکید کرد: کشور به‌دنبال جبران ناترازی مصرف سوخت است و همه باید در این زمینه وارد شوند، اما مجموعه‌های بیرون صنعت نفت هیچ نگاهی در این زمینه ندارند.

انصاری تأکید کرد: اگر مجموعه‌ها در کنار هم به‌درستی کار نکنند، تولید پایدار به خطر می‌افتد.

انصاری گفت: اگر می‌خواهیم به توسعه و تولید پایدار برسیم، مدیران باید به HSE توجه ویژه داشته باشند.

وی با تأکید بر اینکه HSE وظیفه‌ای همگانی است، افزود: اغلب حوادث صنعت نفت در بازه‌های زمانی پایان تعمیرات و آغاز راه‌اندازی بوده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مظاهر انصاری امروز (چهارشنبه، سوم آبان‌ماه) در آیین نکوداشت پدافند غیرعامل و نوزدهمین جام برتر HSE که در ساختمان غدیر شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران برگزار شد، با اشاره به حوادثی که در صنعت نفت در سال‌های اخیر اتفاق افتاده است، افزود: اگر در مجموع یک پازل باشیم هرکدام بخشی از این پازل هستیم و هر کدام مسئولیتی داریم که در کنار هم معنا می‌یابد.

مدیرکل HSE وزارت نفت با بیان اینکه در فرآیندها هنوز بین تیم بهره‌بردار و تیم راه‌انداز اختلاف وجود دارد، ادامه داد: باید بر مبنای دستورعمل‌ها کار کنیم.

مدیرکل HSE وزارت نفت با تأکید بر اینکه هرکدام از این بخش‌ها ممکن است کار خود را به‌درستی انجام دهند، اما در کنار هم قرار نگیرند، گفت: این موضوع به حادثه‌های بزرگ منجر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه حوادث شغلی در صنعت نفت بالاست، افزود: این موضوع در شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران مربوط به حوادث فرآیندی است و باید به مهندسی ایمنی فرآیند توجه بیشتری داشته باشیم.

انصاری تصریح کرد: در وزارت نفت به‌دنبال اجرای HSE برنامه‌محور و راهبردی هستیم تا به‌عنوان حامی وارد عمل شویم.

مدیرکل HSE وزارت نفت تصریح کرد: این برنامه‌ها را ما ننوشتیم، بلکه خود شرکت‌ها اعلام کردند و ما برای اجرا از آنها حمایت کردیم.

انصاری با تأکید بر اینکه 264 برنامه از سال 1401 تا 1404 در حوزه HSE وزارت نفت تعریف کردیم و روی کاغذ نمانده است، افزود: برای اجرای این طرح‌ها، 110 هزار و 500 میلیارد ریال منابع اختصاص داده شده است.

مدیرکل HSE وزارت نفت با اشاره به اینکه توسعه نیازمند رعایت الزامات و دستورعمل‌هاست، گفت: وزیر نفت نیز تأکید کرده که در تولید پایدار توجه به ایمنی حیاتی است و باید فرهنگ سازمانی سرلوحه قرار گیرد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2978137