تلاش پاکستان برای واردات غلات از روسیه- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم، شفقت علی خان، سفیر پاکستان در روسیه روز دوشنبه در گفتگو با خبرگزاری تاس اعلام کرد که کشورش در حال مذاکره درباره خرید گندم از روسیه برای جلوگیری از بحران غذایی احتمالی است.

دولت این کشور در پی این سیل اعلام کرد که به دلیل احتمال بالای وقوع “بحران امنیت غذایی” به کمک نیاز دارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا توافقی حاصل شده است یا خیر، گفت: کارشناسان فنی در حال بحث در این مورد هستند. ما می‌خواهیم از روسیه گندم بخریم.

بر اساس این گزارش، روسیه برای مقابله با کمبود قریب الوقوع مواد غذایی در پاکستان در نتیجه آسیب به محصولات کشاورزی در پی سیل اخیر، به این کشور پیشنهاد فروش گندم داده است.

این دیپلمات با اشاره به اینکه پاکستان در حال حاضر با تهدید کمبود مواد غذایی مواجه است، گفت: روسیه به تامین‌کننده جدیدی برای ما تبدیل شده است.

وی در ادامه تأکید کرد که کشورش مسکو را “یک شریک بلندمدت و پایدار در تأمین مواد غذایی” می‌داند.

انتهای پیام/

 


منبع: https://tn.ai/2789856

علی خان خاطرنشان کرد که پاکستان در سال 2021 محموله‌های زیادی از غلات روسیه را وارد کرد و در همان سال وزارتخانه‌های کشاورزی دو کشور توافق نامه جامعی را امضا کردند که چارچوبی را برای عرضه‌های آتی ایجاد کرد.

در طول تابستان امسال، پاکستان تحت تأثیر سیل شدید قرار گرفت که بیش از 1000 نفر را کشت و حدود 33 میلیون نفر را آواره کرد و خسارات زیادی به محصولات کشاورزی و ذخایر مواد غذایی وارد کرد.