تنظیم بازار میوه و تره بار از فردا / نارنگی بندری به ۶۰ هزار تومان رسید

در بازار بار فروشان انار ممتاز هم بین ۴۵ هزار تا ۶۵ هزار تومان دیده میشود. کف قیمت انار در این بازار از انار ساوه گرفته تا شیراز ۲۵ به ترتیب ۲۵ هزار تومان تا ۴۰ هزار تومان است.

موز هند ‌و اکوادور

هندوانه را این فروشندگان از کیلویی ۵ هزار تومان تا ۱۳ هزار تومان می فروشند. ۱۳ هزار تومان هندوانه ممتاز است. قیمت کف این کالا کیلویی ۸ هزار تومان است.

بیشتر بخوانید:

از امروز ۲۲ اسفند تا ۲۸ اسفند در بازار عمده فروشی تهران قیمت نارنگی ممتاز بین ۴۵ هزار تومان تا ۶۰ هزار تومان است. در این بازار نارنگی بندری ۶۰ هزار تومان است و قیمت نارنگی تخم پاکستانی ۴۵ هزار تومان است. در این بازار کف قیمت برای این کالا بین ۲۰ هزار تا ۳۰ هزار تومان برای هر کیلو است.

در بازار بار فروشان از امروز موز هندی و اکوادور عرضه میشود. کف قیمت موز هندی در این بازار ۵۰ هزار تومان و سقف آن ۵۳ هزار تومان است. البته موز ممتاز هندی ۶۲ هزار تومان به فروش میرود. قیمت موز اکوادور هم کف قیمتش ۶۰ هزار تومان و سقفش ۶۵ هزار تومان است. موز ممتاز اکوادور را عمده فروشان ۶۹ هزار تومان عرضه می فروشند. با این حساب پیش بینی می شود در بازار سطح شهر قیمت این محصول به ۸۰ هزار تومان هم برسد.

کیوی و خیار چند؟

۳۵۲۱۷


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1742457/%D8%AA%D9%86%D8%B8%DB%8C%D9%85-%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%85%DB%8C%D9%88%D9%87-%D9%88-%D8%AA%D8%B1%D9%87-%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%B1%D8%AF%D8%A7-%D9%86%D8%A7%D8%B1%D9%86%DA%AF%DB%8C-%D8%A8%D9%86%D8%AF%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%DB%B6%DB%B0-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1

روز قبل ایوب فصاحت مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار تهران گفت: با توجه به تأمین وزارت جهاد کشاورزی از ۲۳ اسفند میوه تنظیم بازار شب عید انجام می‌شود و تا پایان سال ادامه خواهد شد و سعی می‌شود از نرخ‌نامه خود سازمان نیز کمتر عرضه شود تا این محصولات با قیمت مناسبی به دست مصرف‌کننده برسد.

قیمت پرتقال و سیب کماکان قیمت سابق است. قیمت پرتقال ممتاز شمال و جنوب از ۲۰ هزار تومان هست تا ۴۵هزار تومان اما سیب در این بازار لبنانی زرد و قرمز بین ۴۰ هزار تا ۴۵ هزار تومان است. بار فروشان کف قیمت سیب را ۱۵ هزار تومان تا ۲۵ هزار تومان می فروشند. اما پرتقال را بین ۱۰ هزار تومان تا ۳۰ هزار تومان عرضه می کنند.

بار فروشان قیمت کیوی را هم در کف ۲۰ هزار تومان در حداکثر ۳۰ هزار تومان می فروشند. آنها کیوی ممتاز را ۴۵ عرضه می کنند.

در بازار بار فروشان کف قیمت خیار رویال و گلخانه ای هم به ترتیب ۱۲ هزار تومان تا ۱۴ هزار تومان است. خیار ممتاز اما بین ۱۸ هزار تومان تا ۴۵ هزار تومان بفروش میرسد.

سیب و پرتقال تنظیم بازار عرضه می‌شود؟

اما وضعیت سیب و پرتقال تنظیم بازاری چطوری است؟ درحالی که سازمان تعاون روستایی وعده داده بود که میوه تنظیم بازار شب عید از ۲۰ اسفند توزیع می‌شود مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار تهران اعلام کرده که توزیع این محصول از ۲۳ اسفند آغاز می‌شود.