تورم آلمان به بالاترین رقم از دوران نازی ها رسید- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

طبق گزارش ها، این ارقام بالاتر از انتظار بازار یعنی 9.4 درصد بود و از زمان ایجاد یورو در سال 1999 بیشترین رکورد را به ثبت رساند. افزایش قیمت مواد غذایی و حامل‌های انرژی تأثیر قابل توجهی بر نرخ تورم در این کشور داشته است.

بر اساس این طرح که با استقراض جدید تامین مالی خواهد شد، برلین یک ترمز اضطراری برای قیمت گاز و برق ایجاد خواهد کرد. همچنین برای جلوگیری از افزایش بیشتر قیمت، مالیات برنامه ریزی شده گاز بر مصرف کنندگان را لغو می‌کند.

روز پنجشنبه، دولت آلمان با یک بسته کمکی 200 میلیارد یورویی (194 میلیارد دلاری) برای “کاهش هزینه‌های فزاینده انرژی و پیامدهای شدید آن برای مصرف کنندگان و مشاغل” موافقت کرد.

این در حالی است که نرخ تورم آلمان در ماه سپتامبر نسبت به رقم ثبت شده 8.8 درصد در ماه قبل افزایش نشان می‌دهد.

بنا بر این گزارش، اطلاعات دقیق اقتصادی به همراه آمار نهایی میزان تورم در ماه سپتامبر توسط اداره آمار دستاتیس در تاریخ 13 اکتبر منتشر خواهد شد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2781668

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، آمار رسمی منتشر شده در روز پنجشنبه توسط اداره آمار فدرال آلمان (دستاتیس) نشان می دهد که نرخ تورم در این کشور طی ماه سپتامبر 10.9 درصد رشد سالانه داشته است که بالاترین رقم از دوران نازی‌ها محسوب می‌شود.

این اداره در بیانیه‌ای اعلام کرد: قیمت انرژی در سپتامبر 2022 نسبت به سپتامبر 2021 43.9 درصد بیشتر بود. همچنین قیمت مواد غذایی به میزان 18.7 درصد نسبت به ماه مشابه سال قبل افزایش داشته که بیش از حد متوسط بوده​​ است.