توییتر نقص امنیتی جدید پیدا کرد- اخبار فناوری اطلاعات | اینترنت | موبایل – اخبار اقتصادی تسنیم

شرکت توییتر در سان‌فرانسیسکو، ایالت کالیفرنیا است و نیز در بیش از 25 کشور جهان دفتر مرکزی دارد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2843064

 این اولین‌بار نیست که کاربران به‌دلیل مشکلات امنیتی توییتر از این شبکه‌ی اجتماعی نارضایتی خود را ابراز می‌کنند. سال 2020 نیز چند هکر جوان موفق شدند سیستم‌های داخلی این شرکت را هک و ازطریق حساب جو بایدن، باراک اوباما، ایلان ماسک و افراد مشهور دیگر، توییت‌های جعلی درباره‌ی بازار رمزارزها ارسال کنند. 

مدیران توییتر پس‌ از هک سال 2020 ادعا کردند مشکل امنیتی مربوط به آن را برطرف و برنامه‌ی جامع امنیت اطلاعات را برای محافظت از کاربران راه‌اندازی کرده‌اند. بااین‌حال، برخی افشاگران خبرهای فناوری مدعی شدند همچنان تعداد زیادی از مهندسان این شرکت به قابلیت GodMode دسترسی دارند. پرونده‌ی این شکایت علیه توییتر پس‌ از فاش‌شدن اطلاعات مربوط به آسیب‌پذیری مذکور، به جریان افتاده است. این موضوع نشان می‌دهد مهندسان توییتر همچنان می‌توانند توییت‌های هرکسی را حذف یا بازیابی کنند و این امتیازی است که کاربران عادی به آن دسترسی ندارند.

اکتبر 2022 شکایت جدیدی علیه توییتر به کمیسیون تجارت فدرال (FTC) ارسال شد. به‌نظر می‌رسد GodMode اکنون به Privileged Mode تغیرنام یافته است و همه‌ی مهندسان شرکت مذکور روی لپ‌تاپ خود به آن دسترسی دارند.

 یکی از کارکنان سابق توییتر به تازگی اذعان داشت که همه‌ی مهندسان این شرکت به برنامه‌ی داخلی موسوم‌ به GodMode دسترسی دارند. این ابزار امکان ارسال توییت ازطریق حساب هریک از کاربران پلتفرم اجتماعی مذکور را فراهم می‌کند.

در نهایت اگر کمیسیون تجارت فدرال به این نتیجه برسد که توییتر از اطلاعات کاربرانش محافظ نمی‌کند، احتمالاً عواقب سنگینی برای این شبکه‌ی اجتماعی به‌دنبال خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، توییتر (Twitter)، یک شبکهٔ اجتماعی و یک سرویس ارائه‌دهندهٔ میکروبلاگ است. توییتر در مارس 2006 به‌دست «Noah Glass»، بیز استون و اوان ویلیامز ایجاد شد و در ژوئیه 2006 آغاز به‌کار کرد. این میکروبلاگینگ در سال 2012 بیش از 100 میلیون کاربر داشت که 340 میلیون توییت در روز می‌فرستند.