تکذیب فروش آبزیان حرام گوشت در رستوران های تهران

گفتنی است چنانچه هرگونه تخلف از این جنس موضوعات تا به امروز رخ داده و گزارش بازرسی داشته برخورد قاطع با آن واحدها صورت پذیرفته است. بنابراین درخواست می‌گردد اگر مستندی در این زمینه وجود دارد به سازمان دامپزشکی کشور اعلام شود تا بلافاصله مورد بررسی قرار گرفته و در صورت احراز تخلف برابر قانون اقدام لازم قاطعانه صورت پذیرد.

بنابراین بدیهی است در زمان واردات، نظارت‌های شرعی بر فرآیند واردات صورت می‌پذیرد. همچنین به دلیل نظارت‌های مستمر و موانع قانونی بر تولید آبزیان حرام گوشت، امکان تولید آنها در کشور وجود ندارد و در صورت مشاهده بلافاصله با آن برخورد قانونی می‌شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2981864

به گزارش  خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سازمان دامپزشکی کشور با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد : براساس قانون نظارت شرعی بر ذبح و صید، مصوبه اسفند 1387 مجلس شورای اسلامی و همچنین با استناد به قانون سازمان دامپزشکی کشور مصوب سال 1350 برابر ضوابط نسبت به صدور مجوز واردات آبزیان و رعایت ضوابط شرعی و همچنین نظارت نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور برابر دستورالعمل‌ها در وزارت جهاد کشاورزی، این سازمان اقدام می‌نماید.

حال چنانچه افرادی با هر نیت در فضای مجازی اقدام به آگهی تبلیغاتی می‌کنند، نمی‌تواند به تنهایی مستندی بر عرضه و فروش آبزیان حرام گوشت در رستوران باشد بلکه با توجه به قانون سازمان دامپزشکی کشور باید بر اساس بازرسی فنی از محل و طی مراحل قانونی این ادعا از سوی بازرسان مورد تأیید در این خصوص مشاهده و سپس مستند شده باشد که تاکنون گزارشی در این خصوص دریافت نشده است.