ثبت بیش از ۶۰۰ هزار نظر مردم ایران دریک پلتفرم رزرو آنلاین اقامتگاه

ثبت بیش از ۶۰۰ هزار نظر مردم ایران دریک پلتفرم رزرو آنلاین اقامتگاه

ثبت بیش از ۶۰۰ هزار نظر مردم ایران دریک پلتفرم رزرو آنلاین اقامتگاه

مدیر جاباما می‌گوید: «نتایج تجربیات و بررسی‌های ما نشان می‌دهد که اعتماد، توصیه‌پذیری می‌آورد، توصیه‌پذیری باعث افزایش تعداد سفر می‌شود، تعداد سفر به افزایش میزان ثبت نظرات و تجربیات و در نهایت افزایش آگاهی مسافران بعدی منجر می‌شود. این چرخه‌ استاندارد و کارآمدی‌ست که در جاباما به آن توجه ویژه‌ای داریم.»

گفتنی است چندی پیش خبر «ثبت بیش از ۵۰۰ هزار نظر مردمی در این پلتفرم» اعلام شد و حالا پس از گذشت حدود ۵ ماه، مدیران این پلتفرم می‌گویند بیش از ۶۰۰ هزار نظر بی‌طرفانه و بدون سانسور در آن ثبت شده است. این پلتفرم طبق اعلام مدیرانش از ابتدای امسال بخش زیادی از تمرکزش را روی دریافت نظر از تجربه رزرو و اقامت کاربرانش گذاشته و اکنون و موفق شده میزان مشارکت آن‌ها در ثبت تجربیات‌شان از فرآیند رزرو، اقامت و میزبانی را ۳۰ درصد افزایش دهد.


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1852397/%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D8%A8%DB%8C%D8%B4-%D8%A7%D8%B2-%DB%B6%DB%B0%DB%B0-%D9%87%D8%B2%D8%A7%D8%B1-%D9%86%D8%B8%D8%B1-%D9%85%D8%B1%D8%AF%D9%85-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1%DB%8C%DA%A9-%D9%BE%D9%84%D8%AA%D9%81%D8%B1%D9%85-%D8%B1%D8%B2%D8%B1%D9%88-%D8%A2%D9%86%D9%84%D8%A7%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%82%D8%A7%D9%85%D8%AA%DA%AF%D8%A7%D9%87

معمولا در بهره‌مندی از خدمات کسب و کارهای مشابه، برای کاربران، بیشتر از اینکه یک میزبان یا پلتفرم از ویژگی‌های محل اقامت صحبت کند، تجربه سایر کاربران از شرایطی که داشته‌اند، اهمیت دارد. همین مسئله حتی باعث شده تا وبسایت‌هایی که به صورت شفاف نظرات کاربران درباره هتل‌ها و اقامتگاه‌ها را منتشر می‌کنند به عنوان مرجع انتخاب، محبوبیت و فراگیری خاصی پیدا کنند. همچنین، مسئله اعتماد به شرایط میزبانی و امنیت شخصی نیز از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است تا کاربران بتوانند با آسودگی و اطمینان از خدمات یک اقامتگاه میزبان در یک پلتفرم ویژه رزرو استفاده کنند.

در چنین شرایطی به‌نظر می‌رسد این پلتفرم در غیاب اعتماد مردمی به بازار رزرو آنلاین اقامتگاه که صحبت از آن تا پیش از این، چندان بین کسب‌وکارها مرسوم نبوده، اقدامات جدی‌ و پیگیرانه‌ای برای افزایش اعتماد کاربرانش برداشته و در همین مقطع کوتاه زمانی موفقیت حائز اهمیتی را هم به دست آورده است. در ایران مدتی است مردم به جای روش‌های سنتی و کنار جاده‌ای، برای رزرو محل اقامت در سفرهای گردشگری خود از این نوع پلتفرم‌ها استفاده می‌کنند و در چنین شرایطی است که اعتماد به دقت اطلاعات و توضیحات، تصاویر و شرایط ارائه شده بسیار حیاتی به نظر می‌آید.

جاباما اعلام کرده در طول ۵ ماه گذشته، بیش از ۱۰۰ هزار نظر جدید از تجربه کاربران مسافر و گردشگر این پلتفرم ثبت شده است تا مجموع نظرات کاربران در یکی از مهمترین کسب و کارهای آنلاین حوزه گردشگری و رزرو اقامتگاه به عدد کم‌نظیر ۶۰۰ هزار عدد برسد. بر اساس آمارهای موجود در مقایسه با سایر کسب و کارهای مشابه، ثبت و انتشار این تعداد از نظرات کاربری از تجربیات مختلف مردم در پلتفرم‌های آنلاین گردشگری ایران بی‌نظیر است. به گفته کارشناسان و با توجه به گزارش‌های رسمی منتشر شده این کسب و کار استارتاپی رهبر بازار رزرو آنلاین آنلاین اقامتگاه در ایران است که رشد قابل توجهی از افزایش اعتماد مردم را تجربه می‌کند.