جانشین ایلان ماسک تا آخر سال 2023 مشخص می شود- اخبار فناوری اطلاعات | اینترنت | موبایل – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

ایلان ماسک که توییتر را در قراردادی به‌ارزش 44 میلیارد دلار خرید، در تاریخ 21 دسامبر در توییتر خود اظهار داشت که به‌محض این که فردی را پیدا کند که به حد کافی احمق باشد تا این شغل را قبول کند، از مدیرعاملی توییتر استعفا خواهد داد، وی افزوده کرده بود که تنها تیم‌های نرم‌افزار و سرورها را اداره خواهد کرد.

ایلان ماسک، مالک و مدیرعامل توییتر در اجلاس جهانی دولت در دوبی، در پاسخ به این‌که آیا مدیرعامل جدیدی برای توییتر پیدا کرده و چه‌زمانی این شخص استخدام خواهد شد، گفت: تصور می‌کنم باید اول تشکیلات را به ثبات برسانم و مطمئن شوم که از نظر مالی، در موقعیت مطلوبی قرار دارد و نقشه راه محصول، به‌شکل واضحی چیده شده است.

توییتر (Twitter) یک شبکهٔ اجتماعی و یک سرویس ارائه‌دهندهٔ میکروبلاگ است که به کاربران اجازه می‌دهد پیام متنی را که توییت نامیده می‌شود، ارسال کنند. توییتر یک پروژه بود که توسط شرکت Obvious در مارس 2006 ایجاد شد. نمونهٔ اولیهٔ توییتر به‌عنوان یک سرویس داخلی برای کارکنان Odeo مورد استفاده قرار گرفت و نسخهٔ کامل آن در تاریخ 15 ژوئیهٔ 2006 معرفی شد.

مالک توییتر از اکتبر گذشته که این شرکت را خریداری کرد، اظهار کرده بود قصد دارد در مقطعی، سمت مدیرعاملی را واگذار کند اما هرگز به زمان مشخصی اشاره نکرده بود. یک منبع آگاه اظهار کرده بود: ایلان ماسک در دسامبر، جست‌وجو برای یک مدیرعامل جدید را آغاز کرده است، با این حال، ایلان ماسک که همزمان مدیرعامل شرکتهای تسلا، اسپیس‌ایکس و توییتر است، سابقه طولانی در از دست دادن مهلت‌های تعیین‌شده از سوی خود او و خلف وعده برای عرضه محصولات جدید دارد.

وی اظهار کرد: نمی‌دانم، حدس می‌زنم احتمالاً تا آخر امسال، زمان خوبی برای پیدا کردن فردی برای اداره توییتر باشد زیرا تصور می‌کنم این شرکت تا آخر امسال باید به وضعیت باثباتی برسد.

بر اساس گزارش رویترز، ایلان ماسک چند روز قبل از اظهاراتی که در اجلاس جهانی دولت در دوبی داشت، یک نظرسنجی در توییتر برگزار کرده و از کاربران پرسیده بود آیا باید از سمت مدیرعاملی توییتر کناره‌گیری کند، اکثر شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی، رأی مثبت داده بودند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ایلان ماسک، بنیان‌گذار، مدیرعامل و مهندس ارشد اسپیس‌اکس؛ سرمایه‌گذار، مدیرعامل و طراح محصولات شرکت تسلا؛ بنیان‌گذار شرکت بورینگ؛ یکی از بنیان‌گذاران مشترک نیورالینک و اوپن‌ای‌آی و نیز مدیرعامل و مالک شرکت توییتر است.

انتهای پیام/+


منبع: https://tn.ai/2854098