جریمه 20 میلیون دلاری مایکروسافت برای نقض حریم خصوصی کودکان- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از بی‌بی‌سی، شرکت مایکروسافت پس از آنکه مشخص شد اطلاعات مربوط به کودکانی را که از کنسول‌های بازی ایکسباکس Xbox استفاده کرده‌اند، به طور غیرقانونی جمع آوری کرده است، 20 میلیون دلار (16 میلیون پوند) جریمه شد.

کاربران ایکس باکس باید برای استفاده از خدمات خاصی یک حساب کاربری ایجاد کنند. اطلاعاتی مانند نام کامل، آدرس ایمیل و تاریخ تولد به عنوان بخشی از راه اندازی این حساب‌ها جمع آوری می‌شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2906969

این موضوع به دنبال اقدام مشابهی علیه آمازون در هفته گذشته در مورد دستگاه های اکو Echo صورت گرفت.

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا (FTC) روز دوشنبه بر سر پرداخت این جریمه با این شرکت به توافقی رسید که شامل افزایش حمایت از گیمرهای کودک نیز می‌شود.

این کمیسیون اعلام کرد که مایکروسافت علاوه بر سایر تخلفات خود، به والدین کودکان در مورد خط مشی‌های جمع آوری داده‌های خود اطلاع رسانی نکرده است.

کمیسیون تجارت فدرال آمریکا اعلام کرد که مایکروسافت با عدم دریافت رضایت والدین و با حفظ اطلاعات شخصی کودکان زیر 13 سال برای حساب‌های ایجاد شده قبل از سال 2021، قانون حفاظت از حریم خصوصی آنلاین کودکان را نقض کرده است.

این قانون، شرکت های خدمات آنلاین و وب‌سایت‌هایی را که توسط کودکان استفاده می‌شود ملزم می‌کند تا رضایت والدین را به دست آورند و اطلاعات شخصی جمع‌آوری شده درباره فرزندشان را به والدین اطلاع دهند.