جزئیات منافع پنجره واحد زمین برای مردم اعلام شد- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم عباسعلی نوبخت معاون وزیر جهاد کشاورزی و رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور  امروز در حاشیه نشست مشترک دستگا‌ه‌ها درباره اجرای پنجره واحد زمین در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری تسنیم درباره جزئیات و عملکرد این سامانه اظهار داشت: این سامانه تقاضاهای مردم در حوزه زمین  برای دستگاه‌های مختلف را تسهیل گری می‌کند و با یک درخواست کلیه دستگاه‌ها به صورت الکترونیک پاسخ می‌دهند.

رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور ادامه داد: سامانه، تصاویر جدید دریافتی از ماهواره را با تصاویر قبلی مقایسه می کند و در صورتی که تخلفی مانند دیوار کشی غیر مجاز در اراضی صورت گرفته یا مثلا در جنگل ها قطع درخت صورت گرفته باشد به صورت سیستمی به دستگاه متولی گزارش می‌دهد که با این‌کار مشکل کمبود نیرو نیز جبران می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: منشور این سامانه با کمک سازمان فناوری اطلاعات تهیه شده و اکنون برای تصویب به کارگروه فراقوه‌ای رفته است. شیوه نامه ای نیز به کمک وزارت کشور تهیه شده است و برای این کارگروه ارسال می شود.

وی افزود: راهبر این سامانه در بخش فنی، سازمان فناوری اطلاعات ایران است و سازمان منابع طبیعی ایران نیز دستگاه اجرایی آن است و هماهنگی بین دستگاهی را انجام می‌دهیم.

وی اظهار داشت: مردم نیز به پنجره واحد  مدیریت زمین دسترسی دارند و در صورتی که فردی امکان استفاده از فضای مجازی را نداشته باشد می تواند به دفاتر خدمات الکترونیک دولت مراجعه کند.

وی تصریح کرد: سازمان منابع طبیعی به وظایف خود برای تهیه ضوابط اجرایی عمل کرده است و امیدواریم که در هفته دولت عملیاتی شود؛ اما برای اینکه بتوانیم کلیه فعالیت ها در حوزه زمین در دستگاه های مختلف در پنجره واحد آورده شود دارای چشم اندازی تا سال 1405 است.

رییس سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور ادامه داد: با اجرای سامانه پنجره  مدیریت واحد زمین، کم‌کاری هر دستگاهی مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2895425

وی افزود: این سامانه همچنین مسائل مربوط به زمین را پایش ماهواره ای خواهد داشت و می تواند جلوی تخلفات در حوزه زمین و تغییر کاربری ها در اراضی کشاورزی را بگیرد.