جلالی: ایران در حال بررسی تولید مشترک خودرو با روسیه است- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

در گزارش راشاتودی آمده است: با وجود اینکه ایران برای چندین دهه تحت تحریم های غرب قرار داشته، توانسته است صنعت خودروسازی خود را توسعه دهد تا نیاز داخلی را تامین کند.

وی گفت: ایران خودرو بزرگترین خودروساز خاورمیانه به دنبال خروج برندهای اروپایی، آمریکایی و ژاپنی به بازار روسیه چشم دوخته است.

 


منبع: https://tn.ai/2823913

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، کاظم جلالی، سفیر ایران در روسیه اعلام کرد که این کشور در حال بررسی امکان تولید مشترک خودرو با روسیه است.

جلالی اظهار داشت: دو خودروساز بزرگ ایرانی یعنی ایران خودرو و سایپا که هر دو در تابستان گذشته در نمایشگاه قطعات خودرو در مسکو شرکت کردند، با شرکای روسی نیز مذاکره کرده‌اند.

انتهای پیام/

بر اساس اطلاعات آژانس اتواستات روسیه، تا ژوئیه 2022، 10400 خودروی ایران خودرو در خیابان‌ها و جاده‌های روسیه وجود داشته است که بیشتر آن‌ها از مدل سمند (سدان کلاس C) بوده‌اند.

در اواخر ماه نوامبر، محمدرضا نجفی منش، رئیس انجمن قطعه‌سازان ایران، اعلام کرد که مسکو و تهران تفاهم‌نامه‌ای برای صادرات خودروی ایران به روسیه به ارزش 300 میلیون دلار امضا کرده‌اند.

وی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران با بیان اینکه طرفین در حال بررسی این موضوع هستند، ابراز امیدواری کرد که این برنامه ها محقق شود.