جلسه هم اندیشی نمایندگان صرافی های کشور با مسئولان بانک مرکزی برگزار می شود- اخبار پول | ارز | بانک – اخبار اقتصادی تسنیم

بانک مرکزی بر اساس قانون، وظیفه رصد و نظارت دقیق بر عملکرد صرافی‌ها را بر عهده دارد و مقابله با اقدامات غیرمجاز و خلاف قانون در بازار ارز جزو راهبرد‌های بانک مرکزی برای مدیریت بازار ارز به شمار می‌رود.

بانک مرکزی به تازگی اعلام کرد: در شرایط تحریمی کشور صرافی‌های مجاز و قانونمند نقش مهمی در انجام امور ارزی کشور دارند و بانک مرکزی نسبت به این دسته از صرافی‌ها نگاه حمایتی داشته و با توجه به پیاده‌سازی سیستم رتبه‌بندی در آینده نزدیک، برای این گروه از شرکت‌ها امتیازاتی نیز در نظر گرفته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فردا یکشنبه 15 مرداد ماه نمایندگان صرافی‌های سراسر کشور از جمله مدیران 50 صرافی به منظور هم‌اندیشی، هماهنگی و تعاملات فنی و تخصصی در بازار ارز، با معاون ارزی بانک مرکزی دیدار و گفت‌وگو خواهند کرد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2936201

بر همین اساس، فردا؛ یکشنبه 15 مردادماه نمایندگان صرافی‌های بانکی و تضامنی سراسر کشور از جمله مدیران 50 صرافی به منظور هم‌اندیشی، هماهنگی‌ها و تعاملات فنی و تخصصی در بازار ارز و ایجاد همفکری سازنده با سیاستگذار با معاون ارزی بانک مرکزی دیدار خواهند داشت. 

شایان ذکر است بر اساس اطلاعات درج شده در پایگاه اطلاع رسانی بانک مرکزی، در حال حاضر 394 صرافی دارای مجوز معتبر، مشغول به ارائه خدمات ارزی به مردم هستند.