جهش تقاضای اتحادیه اروپا و بریتانیا برای ال ان جی- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

بنا بر این گزارش، جنگ اوکراین تأثیرات گسترده‌ای بر امنیت انرژی در سراسر جهان داشته و باعث تغییرات ساختاری در بازار شده است که احتمالاً صنعت جهانی ال‌ان‌جی را نیز در دراز مدت تحت تأثیر قرار می‌دهد.

بر اساس گزارش شل، اتحادیه اروپا و بریتانیا در سال 2022، 121 میلیون تن ال‌ان‌جی وارد کردند که افزایش 60 درصدی را نسبت به سال 2021 نشان می دهد، چرا که آنها پس از از دست دادن جریان گاز خط لوله از روسیه در تلاش برای یافتن منابع جایگزین بودند.

با این حال، به گفته شل، “اشتهای رو به افزایش اروپا برای ال‌ان‌جی” رقابت را در بازار جهانی برای واردات محموله‌های محدود طی دو سال آینده تشدید خواهد کرد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2855016

این گزارش همچنین خاطرنشان می‌کند که افزایش تقاضا در اروپا همین حالا قیمت‌های LNG آسیایی را به بالاترین رقم خود یعنی حدود 70.5 دلار در هر میلیون واحد حرارتی بریتانیا (mmBtu) سوق داده که باعث ایجاد “نوسان در بازارهای انرژی در سراسر جهان” شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، غول انرژی بریتانیا یعنی شرکت شل در گزارش خود درباره چشم انداز سال 2023 که روز پنجشنبه منتشر شد، اعلام کرد که اتحادیه اروپا و بریتانیا واردات گاز طبیعی مایع (ال‌ان‌جی) را در سال گذشته میلادی به طور قابل توجهی افزایش دادند و انتظار می رود این روند ادامه یابد و باعث تغییرات ساختاری در بازار جهانی انرژی شود.

اروپا به دلیل کاهش تقاضا از سوی چین و کاهش واردات آسیای جنوبی، توانست واردات ال‌ان‌جی خود را تضمین کند.

استیو هیل، معاون اجرایی شل در بخش بازاریابی انرژی، گفت: این امر همچنین نیاز به یک رویکرد راهبردی‌تر را – از طریق قراردادهای بلندمدت – برای تضمین عرضه قابل اعتماد به منظور جلوگیری از قرار گرفتن در معرض افزایش قیمت‌ها، پررنگ کرده است.