جوجه ریزی مرغ گوشتی در کشور رکورد زد/ خرما هم تنظیم بازاری شد

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/3032617

وی افزود: بر اساس هماهنگی های انجام شده مقرر شد مسئولیت نظارت بر بازار در حوزه خرد کشاورزی و فروش در اختیار وزارت صمت و در حوزه زنجیره تامین در اختیار وزارت جهاد کشاورزی باشد.

جوجه ریزی رکورد زد

خرما هم تنظیم بازاری شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم احمد خانی نوروزی معاون توسعه بازرگانی وزیر جهاد کشاورزی در همایش ملی بازرسی نظارت و کنترل بازار اظهار داشت: یک پارچه سازی بازرسی میان وزارتخانه و دستگاه‌ها باعث تمرکز در بازرسی‌ها در بازار می‌شود.

ادامه داد: برای عید تا عید برنامه ریزی لازم انجام شده و از نظر حجم عرضه مشکلی نداریم عمده اقلام کالاهای کشاورزی با ارز ترجیحی به کشور وارد  و قیمت گذاری بر روی آنها انجام می‌شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: برای ماه رمضان و عید امسال  اقدامات لازم برای ذخیره سازی خرما در کنار سیب و پرتقال انجام شده تا در طرح عید تا عید مورد استفاده شود.

وی تصریح کرد: خوراک مورد نیاز مرغداران نیز تامین شده است و اکنون مشکلی در این خصوص نداریم.

وی با اشاره به مشکلاتی که وزارت جهاد کشاورزی برای تنظیم بازار دارد افزود: ابزار های که برای کنترل بازار نیاز بوده در وزارت جهاد کشاورزی قرار نگرفت و به خاطر همین هم بود که دولت‌ها به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی هستند.

وی با اشاره به افزایش قیمت جهانی کالاهای اساسی در جهان تصریح کرد: این اتفاقات برنامه ریزی‌های انجام شده را به هم می‌ریزد و باعث اصلاح قیمت کالاها می‌شود؛ با همکاری بانک مرکزی به دنبال کنترل این نوسان ها در دولت هستیم تا به بازار تسری پیدا نکند.

خانی نوذری در بخش دیگری از صحبت های خود نوذری گفت: رکورد جوجه‌ریزی در کشور شکسته شده است و در آستانه 150 میلیون قطعه هستیم اما افزایش قیمت گوشت قرمز تقاضا برای مرغ را بالا برده است.