جولان مدیران دولت روحانی در شرکت ملی مس- اخبار صنعت و تجارت – اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2769301

شرکت ملی مس ایران ,

یکی از انتقادهای وارده به مدیریت شرکت مس بکارگیری مدیران ضعیف منسوب به دولت قبل است که در تازه ترین اقدام، درحالی که استمرار مدیریت میلاد شمس داماد احمد شمس معاون دفتر رئیس جمهور در دولت حسن روحانی مورد انتقاد جدی جریان انقلابی می باشد، نه تنها اقدامی در راستای تغییر این مدیر انجام نشده، بلکه در اقدامی جدید حکم تازه ای برای میلاد شمس صادر شده است. 
البته خود آقای رستمی در زمان دولت حسن روحانی دارای سمت های مختلفی در بنگاه های بزرگ اقتصادی بوده است و به نوعی خود از بانیان وضع موجود در شرکت های اقتصادی می باشد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی رستمی در سنوات گذشته در هر شرکتی که در راس مدیریت قرار گرفته  بعضاً خسارت‌هایی به سهام و دارایی‌های سهامداران وارد شده است. با توجه به تغییرات مدیریتی شرکت مس، خروج منابع مالی سهامداران خرد از شرکت به دلیل هوشمند بودن بازار اتفاق افتاد و در کنار کاهش قیمت‌های جهانی و بی تدبیری مدیریتی در بازارگردانی و مدیریت سهام، ارزش بازار شرکت مس از حدود 304 هزار میلیارد تومان به حداقل 229 هزار میلیارد تومان سقوط کرد.
شرکت مس که روزگاری جایگاه سوم را در بازار سرمایه (پس از فارس و فولاد) در اختیار داشت، اکنون با  سوء مدیریت پس از شرکت میدکو (با سودی  10 برابر کمتر از فملی: معادل 4.5 همت) به جایگاه چهارم تقلیل یافته است که با نگاهی ساده به برخی آمار و ارقام که در ادامه می‌آید، می‌توان فهمید که مدیریت این شرکت قصدی برای اداره بهتر شرکت و محافظت از حقوق صاحبان سهام ندارد!

حالا پس از یک سال از استقرار دولت سیزدهم همچنان شاهد جولان برخی مدیران ضعیف دولت حسن روحانی در بخشهای مختلف اقتصادی دولت جدید هستیم.