حباب برنج ایرانی ترکید/ کاهش 15 تا 25 هزار تومانی قیمت برنج- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم

وی افزود: قیمت برنج ایرانی در حال حاضر 70 تا 110 هزار تومان به فروش می رسد که با توجه به افزایش تولید برنج در سال جاری و وجود حجم زیادی برنج در انبار ها پیش بینی ادامه کاهش قیمت وجود دارد.

حباب قیمت برنج ایرانی ترکید

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2757741افزایش قیمت امسال برنج غیرواقعی و در 100 سال گذشته بی سابقه بود

حسنی گفت: افزایش قیمت برنج ایرانی در سال جاری در 100 سال اخیر بی سابقه بود و طبیعی بود که روند افزایشی متوقف شود و کاهش قیمت جای آن را بگیرد به ویژه آنکه اکنون فصل برداشت برنج است و به طور معمول در این مدت قیمت ها کاهش می یابد.

وی افزود: در حال حاضر بهترین برنج ایرانی در شالیکوبی 90 هزار تومان به فروش می رسد و میزان عرضه این محصول به بازار زیاد شده است.

قاسمعلی حسنی دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم اظهار داشت: قیمت هرکیلوگرم برنج ایرانی حدود 15 هزار تومان کاهش یافته و قیمت این محصول در روزهای آینده دوباره کاهش می یاید.

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی ادامه داد: هرساله به مدت 5 ماه ( ایام برداشت محصول) واردات برنج خارجی برای حمایت از برنج ایرانی ممنوع می‌شد که عدم اعمال ممنوعیت در سال جاری و عرضه بیشتر این محصول در بازار به روند کاهش قیت برنج کمک کرد و از سود جویی‌ها جلوگیری به عمل آورد.

وی تصریح کرد:  در حال حاضر با توجه به اینکه برنج ایرانی قیمت بالایی دارد و سه برابر برنج خارجی است عملا رقیبی برای برنج ایرانی حساب نمی‌شود.

دبیرکل اتحادیه بنکداران مواد غذایی ادامه داد:  حج زیادی برنج کهنه در انبارها باقی مانده و با توجه به اینکه برنج تازه در حال ورود به بازار است این محصولات روانه بازار می شود.

 اکبریان از فعالان بخش شالکوبی برنج در شمال کشور نیز در این ارتباط اظهار داشت: قیمت برنج در سال گذشته حباب داشت که در سال جدید حباب آن ترکیده است به طوری که در مازندران شاهد کاهش 20 تا 25 هزار تومانی هر کیلوگرم برنج ایرانی هستیم.