حقایقی عجیب درباره پر طرفدارتین ترین پیام رسان جهان: واتساپ !

این موضوع به سال ۲۰۱۴ قبل از خرید واتس اپ توسط فیس بوک برمی‌گردد. تا آن زمان، واتس اپ یک میلیارد کاربر داشت، به این معنی که به ازای هر ۱۴ میلیون کاربر، یک مهندس مسئولیت مدیریت اپلیکیشن را بر عهده داشت.

واتس اپ ارزش بالاتری نسبت به بسیاری از شرکت های دیگر دارد. به عنوان مثال، خطوط هوایی آمریکا در حال حاضر ۱۵ میلیارد دلار ارزش دارد. غول موتورسیکلت هارلی دیویدسون نیز تنها به ارزش ۶ میلیارد دلار می رسد. حتی ناسا، آژانس فضایی پیشرو جهان، ارزشی معادل ۱۹.۳ میلیارد دلار دارد.

واتس اپ هیچ هزینه ای برای تبلیغات نمی کند

به این شکل که اگر یک کسب و کار در عرض ۲۴ ساعت پس از ارسال سوال مشتری به مشتری پاسخ دهد، رایگان خواهد بود. پس از سپری شدن دوره ۲۴ ساعته، واتس اپ هزینه کسب و کار را دریافت می کند.

واتس‌اپ چقدر می‌ارزد؟

واتس اپ هیچ هزینه ای برای تبلیغات نمی کند و در عوض، بنیانگذاران برنامه تصمیم گرفتند منابع خود را بر روی توسعه یک برنامه پیام رسانی ساده، با کاربری آسان و قابل اعتماد متمرکز کنند. پس از آن انتظار می رفت که پایگاه کاربران خود به خود افزایش یابد، زیرا افراد بیشتری به مرور زمان شروع به استفاده از WhatsApp می کنند.

هند یک سرویس واتس اپ ویژه منحصر به فرد در کشور خود دارد

ارزش واتس اپ در حال حاضر ۵۰.۷ میلیارد دلار است؛ این امر ارزش بازار واتس اپ را حتی از تولید ناخالص داخلی برخی کشورها بالاتر می برد. به عنوان مثال، صربستان در اروپای شرقی تنها ۵۰.۶ میلیارد دلار تولید ناخالص داخلی دارد.

با توجه به اینکه واتس اپ امروزه یک سرویس رایگان است اما برخی از گزینه‌های آن تنها برای کاربرانی که هزینه اشتراک را پرداخت می‌کنند فعال است، واتس اپ تنها در سال ۲۰۱۷ درآمد ۱۵ میلیارد دلاری داشت. این پول در درجه اول از طریق کاربران واتس اپ بیزینس، به ویژه از دریافت هزینه پاسخ های دیرهنگام آنها به دست می آید.

۲۲۷۲۲۷


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1678807/%D8%AD%D9%82%D8%A7%DB%8C%D9%82%DB%8C-%D8%B9%D8%AC%DB%8C%D8%A8-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D9%BE%D8%B1-%D8%B7%D8%B1%D9%81%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AA%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D9%85-%D8%B1%D8%B3%D8%A7%D9%86-%D8%AC%D9%87%D8%A7%D9%86-%D9%88%D8%A7%D8%AA%D8%B3%D8%A7%D9%BE

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، با ظاهر شدن برنامه های جدید در هر دقیقه با مدها و ترفندهای خاص خود، واتس اپ به عنوان یکی از ساده ترین و در عین حال قابل اعتمادترین راه های ارتباطی باقی مانده‌است.

بیشتر بخوانید:

رونمایی از قابلیت جدید و کاربردی واتساپ

سکوت رئیسی ، هشدار وزیر ؛ فیلترینگ واتساپ و اینستاگرام دائمی می شود؟

این واتس اپ Payments نام دارد، یک سرویس پرداخت آنلاین همتا به همتا که با مشارکت چندین بانک هندی کار می کند. توسعه در سال ۲۰۱۷ آغاز شد و در حال حاضر در حال آزمایش مستقیم با ۱ میلیون کاربر است، اگرچه واتس اپ هنوز هیچ اعلامیه ای در مورد راه اندازی نهایی ارائه نکرده است.

واتس اپ زمانی تنها ۵۵ کارمند داشت

با این حال این برنامه محبوب پیام‌رسان همواره رایگان نبوده‌است؛ واتساپ در ابتدا ۱ دلار هزینه اشتراک سالانه دریافت می کرد و این فرایند تا سال ۲۰۱۶ ادمه داشت و از آن سال واتس اپ از دریافت هزینه دست کشید.