حمایت اتحادیه اروپا از مصادره دارایی های روسیه- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

پیش بینی می‌شود که کمیسیون اروپا به زودی به یک توافقنامه همه جانبه بین اعضای اتحادیه اروپا در مورد نحوه برخورد با میلیاردها دلار ذخایر مسدود شده بانک مرکزی روسیه به همراه دارایی های متعلق به شهروندان و مشاغل تحریم شده این کشور برسد.

کمیسیون اروپا در ماه دسامبر پیشنهادی را برای هماهنگ کردن جرایم و مجازات برای نقض تحریم‌های این اتحادیه ارائه کرد. انتظار می رود این پیش نویس به زودی در پارلمان اروپا و شورای اروپا مورد بحث قرار گیرد.

ویگاند همچنین خواستار جرم انگاری نقض تحریم‌های اعمال شده علیه مسکو شد و افزود که این امر روند توقیف دارایی های مسدود شده روسیه را تسریع می کند.

 


منبع: https://tn.ai/2836454

وی در پاسخ به پرسشی درباره واکنش اتحادیه اروپا به طرح های استونی به خبرنگاران گفت: ما بارها تاکید کرده ایم که جرم انگاری دور زدن تحریم ها به مصادره دارایی های پنهان شده کمک می کند.

انتهای پیام/

در گزارش “واحد اطلاعات مالی استونی” آمده است که دارایی های مسدود شده در حساب های متعلق به روسیه در این کشور به حدود 20 میلیون یورو (21.5 میلیون دلار) می‌رسد.

ویگاند گفت: این بخشی از تلاش‌های ما برای هدایت چنین بودجه‌هایی برای بازسازی اوکراین است… البته که اگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا در این راستا گام بردارند، خوب خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، کریستین ویگاند، سخنگوی کمیسیون اروپا روز پنجشنبه طی اظهاراتی اعلام کرد که اتحادیه اروپا از فشار استونی برای ایجاد یک مکانیسم قانونی به منظور مصادره دارایی های مسدود شده روسیه حمایت می کند.