حمایت نظام مالیاتی از تولید در سال 1402 با کاهش نرخ مالیات- اخبار اقتصاد ایران – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

وی ضمن تاکید بر اینکه وصول مالیات باید بر اساس قانون و رعایت ملاحظات اقتصادی و اجتماعی در راستای خدمت رسانی به مردم باشد، افزود: تصویب این موضوع به رای نمایندگان محترم در مجلس شورای اسلامی بر می گردد و ما مجری قانون خواهیم بود. حمایت از رشد تولید در چارچوب اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، یک اصل مهم برای نظام مالیاتی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، داود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور با اشاره به رویکرد مردمی سازی مالیات مبتنی بر عدالت مالیاتی و حمایت از تولید گفت: پیشنهاد دولت در لایحه بودجه تقدیمی به مجلس شورای اسلامی، کاهش نرخ مالیات واحدهای تولیدی به میزان 7 درصد(براساس بند م تبصره 6 قانون بودجه 1402) بود که این به معنای کمک به رشد تولید است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2871684

وی با اشاره به عملکرد یک ساله سازمان امور مالیاتی در خصوص تحقق شعار سال به عنوان یک راهبرد مهم سازمانی گفت: کمک به رشد تولید و حمایت از تولیدکنندگان از اهداف و کارویژه های همه ارکان دولت و مجلس بوده و یکی از شاخص های نظام مالیاتی در دوره تحول آفرینی محسوب می شود. سازمان امور مالیاتی کشور مجری قانون بوده و فصل الخطاب برای ما قانون است، هر جایی که قانون اشاره به اخذ مالیات نموده ما مکلف به وصول آن هستیم و در مواردی که دارای معافیت قانونی است طبیعتا” امکان مطالبه آن وجود ندارد، بعنوان مثال فعالیت های کشاورزی از معافیت ماده 84 قانون مالیات های مستقیم استفاده می کنند و از مالیات معاف هستند.

منظور درخصوص مالیات ستانی از  شرکت ها و نهادهای دولتی عنوان کرد: همه فعالان اقتصادی اعم از خصوصی و دولتی که فعالیت اقتصادی دارند، طبق قانون مشمول مالیات هستند و در این زمینه تمکین می کنند.