خبر خوش وزیر نفت برای افراد جویای کارچیست؟

خبر خوش وزیر نفت برای افراد جویای کارچیست؟

اوجی به آلایندگی زیست محیطی در منطقه اشاره کرد و گفت: الحمدلله در دولت سیزدهم پروژه‌ها مهمی در جلوگیری از آلایندگی آغاز شده در عرصه جمع‌آوری گازهای مشعل پالایشگاه‌ها، شرکت ملی گاز ایران، دو ماه قبل قراردادهایی را تنظیم کرده و امروز یکی از پروژه‌های افتتاحیه در حوزه مرکاپتان‌زدایی میعانات گازی فازهای دو و سه پارس جنوبی تأثیر به‌سزایی در کاهش آلودگی در استان بوشهر دارد.

جواد اوجی عصر امروز در پایان سفر به شهرستان عسلویه و افتتاح برخی از پروژه‌ها، اظهار داشت: این پروژه‌ها مهم و پر سود برای کشور است، قطعاً افتتاح و راه‌اندازی آنها و پروژه‌های که در هفته دولت عملیات اجرایی آنها آغاز شد تحول مهمی در استان ایجاد می‌کند.

وزیر نفت با اشاره به آلودگی نفتی در سواحل استان بوشهر گفت: با توجه به اینکه اکثر کشورهای حاشیه خلیج‌فارس صاحب میدان‌های نفتی گازی و سکوهای نفتی و گازی در دریا هستند اینها همه سبب آلودگی است پس تنها مختص به ایران نیست.

بیشتر بخوانید :


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1667772/%D8%AE%D8%A8%D8%B1-%D8%AE%D9%88%D8%B4-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D9%86%D9%81%D8%AA-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%AF-%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA

وی به اشاره به آلودگی‌های نفتی در خلیج‌فارس و دریای عمان تصریح کرد: در این حوزه‌های دریایی، ایران تنها دارای سکو یا خطوط لوله نفتی نیست بلکه عمده کشورهای حاشیه خلیج فارس دارای میدان‌های نفتی، گازی، سکو و خطوط نفتی هستند و حتی سکوهای آنها بعضاً از ایران هم بیشتر است و تردد کشتی‌های بزرگ حامل نفت و فرآورده‌های نفتی و یا پتروشیمی هم وجود دارد، بنابر این تنها مختص وزارت نفت نیست و در این زمینه همکاران ما برنامه‌های خوبی را با سازمان حفاظت محیط زیست تدارک دیده‌اند.

اوجی مسؤولیت‌های اجتماعی صنایع وزارت نفت را مورد تأکید قرار داد و بیان کرد: امسال صنایع وابسته به وزارت نفت یک هزار و ۳۷۷ میلیارد تومان در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی به استان بوشهر اختصاص داده‌اند که این پروژه‌ها عمدتاً عام‌المنفعه در حوزه بهداشت، درمان، آب شرب، طرح‌های فرهنگی، بحث بیمارستانی، جاده و دیگر حوزه‌ها هستند.

وی با بیان اینکه بخشی از این پروژه‌ها امسال و سال آینده آغاز و تکمیل می‌شود گفت: بر اساس تعهد وزارت نفت در این پروژه‌ها، حتما مردم از اجرا آنها بهره‌مند می‌شوند.

وی به حوزه طرح‌های اشتغال‌زایی نیروهای بومی استان بوشهر پرداخت و تصریح کرد: طرح‌های که در هفته دولت در منطقه پارس جنوبی افتتاح شد در ‌حوزه اشتغال استان بوشهر تأثیر به‌سزایی خواهد داشت.

وزیر نفت به بومی‌سازی نیروهای منطقه پارس جنوبی و استفاده از جوانان متخصص این استان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه با سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای قرارداد منعقد شده که ان‌شاءالله آن دسته از جوانان متعهد و غیور استان بوشهر در زمینه‌های مختلف تخصص و مهارت لازم را فرا بگیرند که مشکلی در جذب و استخدام آنان در پروژه‌های بالا دستی و پایین دستی ایجاد نشود.

وزیر نفت بیان کرد: برخی از پروژه‌هایی که امروز افتتاح شد مجری پروژه، اشتغال‌زایی آنها را بیش از چهار تا پنج هزار نفر اعلام کرد.