خطر پوشاک بنجل قاچاق برای سلامتی مردم- اخبار صنعت و تجارت – اخبار اقتصادی تسنیم

مجید افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در خصوص غیراستاندارد بودن کالاهای پوشاک که به صورت قاچاق وارد کشور می‌شود، گفت: اکثر این کالاها استوک و از رده خارج است. به نحوی که کشورهای تولیدکننده نمی‌توانند این کالاها را صادر و یا حتی در کشورهای خود مورد استفاده قرار دهند در این شرایط به صورت کیلویی و با حمل و نقلی فاقد استاندارد به کشور ما قاچاق می‌شود.

 


منبع: https://tn.ai/2933063

این عضو هیئت مدیره اتحادیه تولید و صادرات پوشاک ایران با اعلام اینکه ما چندین بار نسبت به غیراستاندارد بودن این کالاهای قاچاق مواردی را به مسئولان منعکس کرده‌ایم، افزود: متاسفانه هیچ توجهی نسبت به این موضوع نمی‌شود و بازار پر شده از کالای قاچاق فاقد کیفیت که در آینده سلامت مردم را به خطر خواهند انداخت.

انتهای پیام/

 

وی با اشاره به اینکه اکثر این کالاها در فرآیند حمل و نقل دچار ایراد می‌شوند، افزود: مصرف کننده ایرانی تصور می‌کند یک لباس خارجی با قیمتی ارزان خریداری کرده درحالی که این کالاها مشکلاتی را برای سلامتی مردم بوجود می‌آورند.

به گفته افتخاری این کالاها به صورت کیلویی وارد کشور می‌شود و حتی خریداران که به صورت عمده این کالاها را می‌خرند  نمی‌دانند در گونی‌ها چه کالاهایی وجود دارد. این درحالیست که قبلاً کالاهای قاچاق به صورت سفارشی از چین و ترکیه تولید و وارد کشور می‌شد اما امروز شاهد فروش پوشاک بنجل در بازار هستیم و مسئولان نیز در مورد این موضوع سکوت کرده و پاسخی نسبت به بروز مشکل در سلامتی مردم ندارند.