درآمدهای نفتی روسیه بسیار بیشتر از گزارش هاست- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

قیمت جهانی نفت خام روز دوشنبه جهش کرد و شاخص برنت با 1.3 درصد افزایش به بیش از 84 دلار در هر بشکه رسید.

از زمانی که اتحادیه اروپا و گروه 7 شروع به بحث در مورد سقف قیمت صادرات نفتی روسیه کردند، این کشور بارها درباره کاهش بالقوه تولید هشدار داده است.

این بانک فاش کرد که اختلاف بین میانگین قیمت موثر پرداخت شده و قیمت اعلام شده از مارس گذشته افزایش یافته و در دسامبر به حدود 25 دلار در هر بشکه رسیده است.

صادرات سوخت روسیه با قیمت بیش از این محدودیت ها از خدمات بیمه و حمل و نقل توسط شرکت های ثبت شده در کشورهای غربی منع شده است.

پیش از این در ماه فوریه، روسیه اعلام کرده بود که به دلیل توقف فروش به خریدارانی که از سقف قیمت تحمیل شده از سوی غرب تبعیت می کنند، به طور داوطلبانه تولید نفت را در ماه مارس 500 هزار بشکه در روز کاهش می‌دهد.

گلدمن ساکس گفت: استدلال ما این است که این انعطاف پذیری در تولید تا کنون ممکن است تا حدی منعکس کننده این باشد که قیمت موثر پرداخت شده برای نفت روسیه به طور قابل توجهی بیشتر از ارزیابی های قیمت اعلام شده است.

سقف محصولات پالایش شده نفتی روسیه به دنبال محدودیت قیمت 60 دلار در هر بشکه برای نفت خام این کشور اعمال شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، اویل پرایس در گزارشی با استناد به یادداشت اخیر بانک آمریکایی گلدمن ساکس اعلام کرد واردکنندگان نفت روسیه بیشتر از قیمت های اعلام شده برای این کالا پرداخت کرده‌اند تا تاثیر تحریم‌های غرب را خنثی کنند.

اتحادیه اروپا و گروه 7 سقف قیمت را برای نفت و فرآورده‌های نفتی روسیه اعمال کرده‌اند به طوری که برای گازوئیل، سوخت جت و بنزین 100 دلار در هر بشکه و برای سایر فرآورده‌های نفتی که زیر قیمت بازار معامله می‌شوند سقف 45 دلار را تعیین کرده‌اند.

این اطلاعیه نگرانی هایی را ایجاد کرد که کاهش تولید، که معادل حدود 5 درصد تولید ژانویه است، ممکن است باعث نوسانات در بازار نفت شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2857011