درخواست بیمه بیکاری 30 درصد کم شد- اخبار کار آفرینی و اشتغال – اخبار اقتصادی تسنیم


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، یکی از نشانه های درخواست بیمه بیکاری این است که بیکاران برای مدتی که جویای کار هستند؛ مقرری بیکاری دریافت می کنند. به عبارت دیگر کاهش تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری به معنی رونق کسب‌وکارها و برگشت به کار افراد و بازگشت مجدد جویندگان کار به اشتغال است.

مهدی شکوری،مدیرکل امور بیمه‌شدگان سازمان تأمین‌ اجتماعی درباره آخرین وضعیت مقرری‌بگیران بیمه بیکاری گفت: در سال 98، 226هزار مقرری‌بگیر بیمه بیکاری داشتیم که در سال 99به 200هزار و در سال 1400به 185هزار و امروز به 170هزار نفر رسیده و روند کاهشی دارد.

وی افزود: شمار مقرری‌بگیران بیمه بیکاری رو به کاهش است. در سال گذشته که هنوز با شیوع کرونا روبه‌رو بودیم، در یک مقطع زمانی 220هزار مقرری‌بگیر داشتیم که خوشبختانه با رونق کسب‌وکارها و برگشت به کار افراد، آمار مقرری‌بگیران بیمه بیکاری کاهش یافت و افراد جویای کار دوباره به حوزه‌های کاری برگشتند. مطابق آمار ارائه شده از سوی وزارت کار نیز تعداد کل مقرری بگیران بیمه بیکاری تا پایان خرداد 1401 برابر162 هزار و 491 نفر بوده است.

به گزارش تسنیم, مطابق آخرین آمار از معاونت روابط کار, کاهش 30 درصدی درخواست بیمه بیکاری نسبت به سال گذشته نیز نشان دهنده بهبود وضعیت کسب و کار است.

*افزایش بیمه شدگان جدید مشمول بیمه بیکاری

محمود کریمی بیرانوند, معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه بیمه‌شدگان جدید مشمول بیمه بیکاری 3.1 درصد افزایش داشته افزود: میزان درخواست بیمه بیکاری نسبت به مدت مشابه سال قبل نزدیک به 30 درصد کاهش داشته است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2798726