درخواست دولت آلمان از مردم برای کاهش مصرف گاز- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

کلاوس مولر، رئیس شبکه BNetzA، روز جمعه به شبکه تلویزیونی ARD گفت: شهروندان نباید سیستم گرمایش را به طور کامل روشن کنند و به دقت فکر کنند که کدام اتاق ها باید گرم شوند.

این گزارش تاکید می کند که مصرف گاز صنعتی در آلمان در هفته منتهی به یکشنبه گذشته 12 درصد کاهش یافته در حالی که مصرف خانگی و تجاری 13 درصد شاهد کاهش بوده است.

به گفته مولر، آلمان در حال حاضر از نروژ، بلژیک، هلند و “کمی” از فرانسه گاز دریافت می‌کند. این رگولاتور خاطرنشان کرد: این واردات از طریق پایانه‌های گاز طبیعی مایع (LNG) که این کشور شروع به ساخت آن کرده است، بیشتر خواهد شد.

رئیس BNetzA گفت: ما به هر قیمتی می‌خواهیم صنعت را از سهمیه بندی گاز محافظت کنیم. اکنون به ما بستگی دارد. چقدر سریع می توانیم پایانه های LNG را بسازیم. این کمک می کند. چقدر می توانیم پس انداز کنیم. که حتی بیشتر کمک می کند. ما می توانیم آن را مدیریت کنیم.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2819943

این رگولاتور قبلاً اعلام کرده بود که آلمان باید حداقل 20 درصد مصرف گاز را کاهش دهد تا بتواند قطع واردات گاز از روسیه را جبران کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بلومبرگ روز جمعه در گزارشی اعلام کرد که رگولاتور شبکه گاز آلمان موسوم به BNetzA از خانواده‌ها و شرکت‌ها خواسته است تا دمای سیستم‌های گرمایشی را کاهش دهند چرا که این کشور تلاش می‌کند تا منابع خود را در طول بحران انرژی حفظ کند.

گزارش ها حاکی از آن است که آلمان در نتیجه کاهش واردات از روسیه، حدود 50 میلیارد متر مکعب گاز در واردات سالانه کمبود دارد. تلاش های قبلی این کشور برای تنوع بخشیدن به منابع گاز به بحران فعلی انرژی کمک کرده است.