در چه شرایطی خرید طلا و سکه گناه است؟!

اما اگر احتکار صورت گیرد دچار عذاب بزرگی است که بخشی از آن در این دنیا و مابقی در آخرت است.

مصداق کنز در اقتصاد کشور چیست:

معملی : مازاد اموال در صورتی که سرمایه گذاری و در مسیر اشتغال‌ هزینه شود از بزرگترین حسنات در کشور است و مصداق انفاق در راه رضای خدا است و باید مابقی اموال در راه تولید باید هزینه شود و بخشی از تورم از این طریق برطرف می شود.

کنز در آیات و روایت آمده و صدقات سرمایه ها و ثروت ها باید احتکار نشوند و در چرخه اقتصاد باید هزینه شود .کالا باید در خدمت اقتصاد باشد ثروت اندوزی باید در حوزه اقتصاد و تولید باشد.

احتکار چه تاثیری بر اقتصاد کشور دارد؟

۳۵۲۱۷


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1749504/%D8%AF%D8%B1-%DA%86%D9%87-%D8%B4%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D8%B7%DB%8C-%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D8%B7%D9%84%D8%A7-%D9%88-%D8%B3%DA%A9%D9%87-%DA%AF%D9%86%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D8%AA

معلمی: ملاک کلی آن است ذخیره احتیاط مشکلی ندارد و به اندازه قوت یک سال باشد و به اندازه پس انداز یک سال باشد و مابقی درآمدها در راه رضای خدا هزینه شود و مازاد درآمد باید ذکات داده شود.

مازاد اموال باید در چه بخشی هزینه شود

بیشتر بخوانید:

معلمی اقتصاد دان: کنز در آن دو عنصر معنایی وجود دارد که یکی خرج نکردن و دیگری راکد گذاشتن این سرمایه است. اگر مثلا کسی تعدادی سکه بخرد و آن را به امید گران شدن نگه دارد اینگونه بزرگترین ضربه به اقتصاد وارد میشود. کسانی که سرمایه‌های جامعه را کنز میکنند و آن را در راه خدا خرج نمی‌کنند به عذاب الهی دچار خواهند شد.

حسین میثمی، کارشناس اقتصادی باید به منطق کلی اقتصاد اسلامی کشور توجه شود.

تاثیر احتکار خانگی طلا و ارز بر اقتصاد کشور امروز با حضور معلمی، کارشناس اقتصادی و حسین میثمی، کارشناس اقتصادی بحث و بررسی شد.

چه میزان طلا باشد به معنای کنز اندوزی است: