دلالان ارز در فردوسی فروشنده شدند/ دلار 50هزار تومان هم خریدار ندارددلالان ارز در فردوسی فروشنده شدند/ دلار 50هزار تومان هم خریدار ندارد

نکته مهم البته اینجاست که قیمت دلار در کف بازار خیلی پایین‌تر از قیمتهای درج‌شده در کانال‌های تلگرامی است.

مشاهدات خبرنگار تسنیم از بازار ارز نشان می‌دهد که خیلی خبری از مردم عادی در بازار نیست و اکثراً دلال‌ها هستند که تلاش می‌کنند از بین خودشان برای دلارهایی که در کانال 53 هزار تومان خریده بودند با ضرر دو هزار تومانی مشتری پیدا کنند.

گفتنی است، حجم عرضه ارز در بازار طی 24 ساعت گذشته افزایش یافته است و بانک مرکزی به دلال‌ها اجازه مانور در کانال‌های بالای قیمتی را برای دلار نداده است، این موضوع باعث ترس دلال‌ها هم شده است، آنها می‌گویند که هر بار همه در بازار فروشنده‌اند قیمت‌ها خیلی سریع و زیاد کاهشی می‌شود.

قیمت دلار که در بالاترین نرخ طی یکی دو روز گذشته به 53 هزار و 700 تومان هم رسیده بود هم‌اکنون به 51 هزار تومان کاهش یافته است و آن‌طور که فعالان بازار ارز می‌گویند احتمالاً طی امروز یا فردا دلار به کانال 50 هزار تومان برمی‌گردد.

خبرهای دریافتی از بازار ارز طی 24 ساعت اخیر نشان می‌دهد که در این مدت بازارساز ورود جدی در بازار داشته است و همین امر نیز موجب کاهش دو هزار و 500 تومانی قیمت دلار شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قیمت دلار که در چند ماه اخیر در کانال 49 هزار تومان در نوسان بود با آغاز جنگ در فلسطین اشغالی و زلزله هرات با افزایش دو سه هزار تومانی همراه شد، البته این افزایش خیلی دوام نداشت و همان‌طور که کارشناسان اقتصادی هم پیش‌بینی کرده بودند علت نوسان نرخ ارز تحولات منطقه بود و ریزش آن محتمل بود.

انتهای پیام/+


منبع: https://tn.ai/2970148

مشاهدات میدانی خبرنگار تسنیم از بازار ارز نشان می‌دهد که تمام دلال‌های خیابان فردوسی و منوچهری هم‌اکنون فروشنده شده‌اند؛ ریزش قیمت‌ها در بازار ارز باعث همهمه بین دلالهای حاضر در خیابان منوچهری شده است تا جایی که هرچند دقیقه یک بار دلالها بر سر قیمت و مشتری با هم درگیر می‌شوند.

یکی از آنها می‌گوید: امروز تمام افرادی که اینجا هستند فروشنده‌اند و من یک خریدار هم ندیدم.
او می‌گوید اگر کسی دلار داشته باشد الآن در منوچهری با قیمت 50 هزار تومان یا نهایتاً 50 هزار و 500 تومان می‌تواند مشتری پیدا کند که آن هم خیلی بعید است.