دیدار مهم ارزی در برج میردادماد/ رئیس کل بانک مرکزی عمان برای چه به تهران آمد؟- اخبار پول | ارز | بانک – اخبار اقتصادی تسنیم


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رئیس‌ بانک مرکزی عمان عصر دیروز به تهران آمد و ساعتی قبل نیز با علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی کشورمان در ساختمان میردادماد این بانک، دیدار کرد.

 توسعه روابط بانکی و بین‌المللی ‎ایران و ‎عمان، محور گفتگوهای صالح آبادی و طاهر بن سالم العمری بوده است.

در عین حال همزمان با این دیدار در ساختمان بانک مرکزی، گمانه‌زنی ها برای نهایی شدن آزادسازی منابع بلوکه شده ارزی کشورمان تقویت شده است.

پیش از این در خبرها آمده بود که احتمالاً 7 میلیارد دلار ایران به حساب بانک مرکزی ایران نزد بانک مرکزی عمان واریز خواهد شد.

آزادسازی زندانیان ایران و آمریکا و همچنین آزادسازی میلیاردها دلار از منابع بلوکه‌شده ایران در کره جنوبی خبر مهمی بود که در هفته های اخیر مطرح شد؛  آزادسازی 7 میلیارد دلار از منابع بلوکه‌شده ایران با میانجی‌گری قطر انجام شده است، ضمن اینکه سوییس و سازمان ملل نیز به‌عنوان کانال ارتباطی در این امر درگیر هستند.

علی صالح آبادی نیز همان با انتشار خبرهای مربوط به آزادسازی 7 میلیارد دلار از منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی گفته بود: توافقات خوبی با همکاری وزارت خارجه انجام شده، حساب‌هایی معرفی و هماهنگی لازم انجام شده است.

وی با بیان اینکه با هماهنگی و همکاری وزارت امور خارجه پیشرفت خوبی ایجاد شده است، تصریح کرد: نسبت به هر زمان دیگری پیشرفت‌های بسیار خوبی داشتیم.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2798313