دیدار مهم ارزی در برج میردادماد/ رئیس کل بانک مرکزی عمان برای چه به تهران آمد؟- اخبار پول | ارز | بانک – اخبار اقتصادی تسنیم

آزادسازی زندانیان ایران و آمریکا و همچنین آزادسازی میلیاردها دلار از منابع بلوکه‌شده ایران در کره جنوبی خبر مهمی بود که در هفته های اخیر مطرح شد؛  آزادسازی 7 میلیارد دلار از منابع بلوکه‌شده ایران با میانجی‌گری قطر انجام شده است، ضمن اینکه سوییس و سازمان ملل نیز به‌عنوان کانال ارتباطی در این امر درگیر هستند.

 توسعه روابط بانکی و بین‌المللی ‎ایران و ‎عمان، محور گفتگوهای صالح آبادی و طاهر بن سالم العمری بوده است.

پیش از این در خبرها آمده بود که احتمالاً 7 میلیارد دلار ایران به حساب بانک مرکزی ایران نزد بانک مرکزی عمان واریز خواهد شد.

وی با بیان اینکه با هماهنگی و همکاری وزارت امور خارجه پیشرفت خوبی ایجاد شده است، تصریح کرد: نسبت به هر زمان دیگری پیشرفت‌های بسیار خوبی داشتیم.

علی صالح آبادی نیز همان با انتشار خبرهای مربوط به آزادسازی 7 میلیارد دلار از منابع بلوکه شده ایران در کره جنوبی گفته بود: توافقات خوبی با همکاری وزارت خارجه انجام شده، حساب‌هایی معرفی و هماهنگی لازم انجام شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، رئیس‌ بانک مرکزی عمان عصر دیروز به تهران آمد و ساعتی قبل نیز با علی صالح آبادی رئیس کل بانک مرکزی کشورمان در ساختمان میردادماد این بانک، دیدار کرد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2798313در عین حال همزمان با این دیدار در ساختمان بانک مرکزی، گمانه‌زنی ها برای نهایی شدن آزادسازی منابع بلوکه شده ارزی کشورمان تقویت شده است.