رئیس اتاق اصناف تهران: میانگین قیمت پرتقال 28 هزار تومان و سیب 43 هزار تومان است- اخبار کشاورزی – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

توسطی در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم درباره گرانی قیمت میوه در بازار و عدم موفقیت اتحادیه بارفروشان میوه و تره بار به عنوان نماینده اصناف برای تنظیم بازار میوه شب عید امسال تصریح کرد: به هر حال برخی اختلافات میان اتحادیه صنفی موازی در وجود دارد که منجر تداخلات میان اصناف و برهم خوردگی بازار می شود.

کاهش خرید در شب عید امسال

وی همچنین با اشاره به کاهش خرید مردم در شب عید امسال گفت: به خاطر افت قیمت پول ملی و کاهش قدرت مردم، مراجعات به بازار و میزان خرید کاهش یافته است و باید فکر اساسی برای اقتصاد و بهبود معیشت مردم کرد.

توسطی گفت: میانگین قیمت نارنگی نیز امروز 25 هزار تومان است که در روز گذشته 19 هزار تومان بود همچنین میانگین قیمت پرتقال تامسون جنوب نیز 55 هزار تومان است که در روز گذشته 45 هزار تومان به فروش می‌رسید, قیمت فروش هر کیلوگرم انگور نیز 30 هزار تومان است.

وی افزود: بر اساس گزارش هایی که به دست ما رسیده است، متوسط قیمت سیب قرمز در شهر تهران 43 هزار تومان و پرتقال تامسون شمال 28 هزار تومان است؛ در مقایسه با روز گذشته قیمت ها بالا رفته است به طوری‌که قیمت روز گذشته پرتقال تامسیون شمال 25 هزار تومان بود.

رئیس اتاق اصناف تهران با بیان اینکه اصناف مسئول  توزیع و تنظیم بازار هستند ادامه داد: دلیل ضعف های موجود در برگزاری نمایشگاه بهاره و همچنین واگذاری گران غرفه ها به متقاضان در نمایشگاه هایی است خود اصناف برگزار نکرده اند.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2869910

و افزود:در سال جاری اتاق اصناف تهران تهران اعطای مجوز برای برگزاری نمایشگاه های بهاره در کنار فروش ویژه اصناف داشت و در چند نقطه شهر تهران اجازه برگزاری نمایشگاه داد اما نمایشگاه های دیگر توسط دستگاه های غیر متولی از جمله سازمان میادین میوه و تره بار برگزار شد، حتی وزارت اقتصاد نیز اقدام به برگزاری نمایشگاه بهاره کرده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم علی توسطی، رئیس اتاق اصناف تهران امروز در نشست خبری اظهار داشت: چهار سال بود که  خود اتاق اصناف نمایشگاه بهاره برگزار نمی‌کردند تا خود اصناف فروش ویژه آخر سال داشته باشند اما در این مدت دستگاه های مختلفی مانند شهرداری و وزارت ارشاد اقدام به برگزاری نمایشگاه کردند.