ربع سکه در بورس 7 میلیون و 200 هزار تومان قیمت خورد- اخبار پول | ارز | بانک – اخبار اقتصادی تسنیم

برای خرید ربع سکه نیازی به کد معاملاتی بورس کالا ندارید و با همان کد بورسی اعم از بورس و فرابورس خود در سایت tsetmc.com یا در سامانه کارگزاری اقدام کنید.

 

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2837011

طبق اعلام بانک مرکزی، تعداد ربع‌سکه‌های قابل عرضه در بورس کالا 500 هزار قطعه است و مدت عرضه سکه‌ها سه روز کاری است که در صورت وجود تقاضا توسط خریداران، این مدت تمدید می‌شود.

همچنین فرآیند عرضه‌های بعدی سکه‌های طلای تمام، نیم و ربع بهار آزادی به صورت منظم و پیوسته متعاقباً از سوی بانک مرکزی اعلام خواهد شد.

متقاضیان خرید ربع سکه از بورس، باید تا ساعت 13 امروز نسبت به ثبت سفارش اقدام می کردند. نتایج معاملات نشان می‌دهد، ربع سکه در بورس کالا 7 میلیون و 200 هزار تومان قیمت خورده است.

این درحالی است که ربع سکه در بازار آزاد هم اکنون حدود 7 میلیون و 700 هزار تومان معامله می‌شود.

به گزارش تسنیم، تمامی اشخاص حقیقی بالای 18 سال دارای کد ملی می‌توانند حداقل یک قطعه و حداکثر پنج قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی را خریداری کنند.

تمامی متقاضیان خرید ربع سکه در مکانیزم حراج ناپیوسته شرکت می‌کنند و قیمت سکه عرضه‌شده بر این اساس، کشف می‌شود.

 

حداقل 1 قطعه و حداکثر 5 قطعه می‌توان خرید. خریداران ربع سکه در بورس حتماً باید آن را به صورت فیزیکی تحویل بگیرند و بعداً نمی‌توانند در بازار بورس بفروشند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عرضه گسترده 500 هزار قطعه ربع سکه از امروز آغاز شده و به مدت سه روز ادامه خواهد داشت.

این سکه دارای هزینه انبارداری و مالیات است. هزینه انبارداری، مبلغ هزار ریال روزانه به ازای هر قطعه سکه طلای ربع بهار آزادی است که این هزینه بر عهده خریدار است و زمان تحویل کالا از خزانه باید با انباردار تسویه شود. مالیات بر ارزش افزوده نیز به میزان 9 درصد هزینه انبارداری محاسبه و به انباردار پرداخت می‌شود.

سفارشات ارسال‌شده باید مضربی از 100 باشد (هر 100 سفارش معادل یک ربع سکه) و ربع سکه‌های ‌تحویل داده‌شده به مشتریان بدون وکیوم می‌باشند.

حداکثر زمان نگهداری کالا در خزانه تا تاریخ 20 اسفند 1401 است و پس از آن معاملات نماد برای فرایند تحویل و تسویه حساب با انباردار متوقف خواهد شد.

برای تحویل گرفتن ربع سکه از خزانه، مالک یا نماینده قانونی وی باید از تاریخ اول بهمن 1401 و پس از هماهنگی با خزانه و دریافت نوبت دریافت کالا، در زمان نوبت مشخص شده، همراه با مدارک احراز هویت به محلی که هنگام اخذ نوبت توسط بانک اعلام خواهد شد، مراجعه کند.

بازار سکه و ارز , قیمت سکه , بورس اوراق بهادار تهران , بورس کالای ایران ,

گفتنی است، در اولین عرضه گواهی سپرده ربع سکه طلا در بورس کالا، 744 کد حقیقی موفق به خرید 2800 قطعه ربع سکه طلا به قیمت 7 میلیون و 200 هزار تومان شدند.