ربع سکه در مرکز مبادلات چند قیمت خورد؟- اخبار پول | ارز | بانک – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش تسنیم، از امروز سه‌شنبه پانزدهم فروردین ماه، معاملات سکه طلای ربع‌بهار آزادی با نماد «ربع‌سکه» در سامانه معاملات مرکز مبادله ارز و طلای ایران آغاز می‌شود و اشخاص حقیقی جهت خرید ربع‌سکه، می‌توانند از فردا، یعنی چهارشنبه، شانزدهم فروردین ماه به صرافی‌های عضو مرکز مبادله ارز و طلای ایران که نسبت به خرید ربع‌سکه از مرکز اقدام کرده‌اند مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه “امروز عرضه ربع‌سکه با میانگین نرخ 9 میلیون و 500 هزار تومان کشف قیمت صورت گرفت و تعداد کمی عرضه داشتیم”، گفت: امروز تعداد 112 قطعه ربع‌سکه با میانگین قیمت اعلام‌شده عرضه شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، مسعود توکلی مدیر ارز خدماتی مرکز مبادله ارز و طلای ایران در تشریح جزئیات معاملات ربع سکه در این مرکز اظهار داشت: حراج امروز بر مبنای حراج چندقیمتی بود، یعنی صراف‌ها نرخ‌های پیشنهادی خودشان را اعلام کردند و بر اساس آن کشف قیمت انجام شد و حراج صورت گرفت.

بر اساس دستورالعمل‌ صادرشده، صرافی‌هایی که ربع‌سکه را در این حراج‌ها خریداری می‌کنند، اجازه دارند آن را با قیمت یک درصد بیشتر از نرخ میانگین کشف‌شده به مردم بفروشند.

انتهای پیام/+


منبع: https://tn.ai/2875415

هم‌اکنون قیمت فروش ربع‌سکه 11 میلیون و 800 هزار تومان از سوی اتحادیه طلا و جواهر اعلام شده است.

طبق اعلام این مقام مسئول در مرکز مبادلات، مردم می‌توانند با مراجعه به صرافی‌های مجاز که در فهرست صرافی‌های طرف معامله با مرکز مبادله هستند، ربع‌سکه مورد نیاز خودشان را خریداری کنند.

توکلی با ابراز اینکه “در این مرحله مجوز عرضه 300 هزار ربع‌سکه بهار آزادی را از بانک مرکزی دریافت کردیم”، گفت: این مجوز ممکن است در ادامه و حتی با تمام شدن این تعداد، تمدید شود.

هر شخص بالای 18 سال صرفاً یک بار در سال می‌تواند اقدام به خرید ربع‌سکه کند و اشخاصی که پیش از این از بورس کالای ایران ربع‌سکه خریداری کرده‌اند، امکان خرید مجدد ربع‌سکه در مرکز مبادله ایران را نخواهند داشت.