رشد اقتصادی منطقه یورو ممکن است به صفر برسد- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

بر اساس این گزارش، بخش تولید اقتصاد به دلیل افزایش هزینه‌های انرژی و از دست دادن واردات گاز طبیعی روسیه که خطر جیره بندی انرژی در فصل سرمای آتی را افزایش داده، دچار مشکل شده است.

افزایش قیمت انرژی، تورم سالانه منطقه یورو را در ماه اوت به 9.1 درصد رساند و انتظار می‌رود که این تورم در ماه جاری میلادی به 9.6 درصد برسد که یک رکورد برای این منطقه محسوب می‌شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2779621

بانک مرکزی اروپا پیش از این در اوایل ماه جاری میلادی نرخ های بهره را به میزان بی سابقه 75 واحد افزایش داد که تنها چند هفته پس از افزایش 50 واحدی به منظور مبارزه با تورم صورت گرفت.

دی گیندوس فاش نکرد که این اقدامات تا چه حد تهاجمی خواهند بود و تنها اشاره کرد که “وابسته به داده ها” خواهند بود. وی در ادامه تأکید کرد که فشارهای تورمی در ماه های اخیر به طور قابل توجهی افزایش یافته است.

لوئیس دی گیندوس در کنفرانسی گفت: ما شاهد کاهش قابل توجه (رشد اقتصادی) در سه ماهه سوم و چهارم هستیم و ممکن است نرخ رشد نزدیک به صفر داشته باشیم.

هفته گذشته، این مقام گفت که بانک مرکزی اروپا باید به اقدامات خود برای مبارزه با تورم ادامه دهد، زیرا کاهش رشد اقتصاد برای مهار قیمت مصرف کننده کافی نیست.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، معاون بانک مرکزی اروپا (ECB) روز دوشنبه هشدار داد که رشد اقتصادی منطقه یورو کاهش یافته است و به زودی ممکن است به صفر برسد.

این بانک همچنین گفت که افزایش نرخ بهره بیشتری در راه است و تحلیلگران انتظار دارند در ماه اکتبر این نرخ بازهم افزایش یابد و در هر نشست تا بهار آینده افزایش بیشتری را شاهد باشد.