رشد شمار دانش آموزان گرسنه در انگلیس- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2816327

در طول یک سال گذشته، بریتانیا با بحران هزینه زندگی و جهش قیمت انرژی در پی همه‌گیری ویروس کرونا دست و پنجه نرم کرده است که با تحریم‌های روسیه و کاهش عرضه انرژی روسیه به اروپا تشدید شده است.

در اقدامی که برای مهار نرخ تورم صورت گرفت، نرخ کلیدی با سه چهارم درصد افزایش به 3 درصد رسید که بالاترین رقم از نوامبر 2008 بود.

ماه گذشته، بانک مرکزی انگلیس بزرگترین افزایش نرخ بهره بانکی در بیش از سه دهه اخیر را اعلام کرد.

بر اساس این گزارش، 74 درصد از این معلمان نیز به افزایش تعداد دانش آموزانی که هنگام درس خسته بودند یا توانایی تمرکز نداشتند، اشاره کردند.

این سازمان تنظیم کننده مقررات بانکی در انگلیس همچنین یک رکود “طولانی” را برای اقتصاد بریتانیا پیش بینی کرد که به گفته این بانک می تواند طولانی ترین رکود در تاریخ مدرن باشد که تا سال 2024 بهبود نخواهد یافت.

مخارج مصرف کنندگان در سال گذشته به طور مداوم کاهش یافته است، به طوری که خانوارها مجبور به کاهش هزینه ها در هر مرحله هستند. نرخ تورم سالانه بریتانیا در ماه اکتبر افزایش یافت و به 11.1 درصد رسید که بالاترین نرخ در 40 سال گذشته محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، بر اساس تحقیقات موسسه خیریه آموزشی “ساتون تراست” Sutton Trust که روز جمعه منتشر شد، بیش از نیمی از معلمان در انگلیس می گویند که تعداد دانش آموزانی که واجد شرایط دریافت ناهار رایگان مدرسه هستند و قادر به تهیه یک وعده غذایی نیستند، در حال افزایش است.

این نظرسنجی که بیش از 6200 معلم در مدارس سراسر انگلیس را تحت نظرسنجی قرار داده است، همچنین نشان می‌دهد که 38 درصد از افراد مورد نظر شاهد افزایش تعداد دانش آموزانی بودند که گرسنه به مدرسه می آمدند.این در حالی است که 17 درصد از معلمان متوجه شدند که تعداد خانواده هایی که درخواست ارجاع به بانک های مواد غذایی داشتند، رو به افزایش است. در بین محروم‌ترین مدارس این رقم به ترتیب 56 درصد و 27 درصد بوده است.

نظرسنجی انجام‌شده توسط این سازمان نشان می‌دهد که 52 درصد از مدیران ارشد مدارس دولتی شاهد افزایش تعداد این دانش‌آموزان در ترم پاییز بوده‌اند که نسبت آن به 59 درصد از دانش‌آموزان در محروم‌ترین مدارس رسیده است.

بیش از نیمی (54%) از معلمان مدارس دولتی که در نظرسنجی ساتون تراست شرکت کردند، گفتند که نسبت به گذشته، تعداد بیشتری از کودکان بدون لباس کافی به مدرسه می آیند.