رشد 134 درصدی جابجایی مسافر در فرودگاه امام خمینی (ره)- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم

وی با اشاره به این‌که عملیات اجرایی باند دوم شمالی ترمینال سلام به‌زودی آغاز می‌شود، افزود: در زمان حاضر حدود 4500 میلیارد تومان پروژه عمرانی در شهر فرودگاهی امام در حال اجراست که حدود 2100 میلیارد تومان منابع مالی آن را شهر فرودگاهی و مابقی را بخش خصوصی تامین خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سعید چلندری با اشاره به ممیزی سازمان هواپیمایی برای صدور گواهینامه فرودگاهی فرودگاه امام (ره) اظهار کرد: در این راستا اقداماتی برای رفع برخی خطرات حاشیه‌ای در این فرودگاه آغاز شده است. یکی از مباحث اصلی، بهسازی باند اصلی فرودگاه است که فراخوان و انتخاب پیمانکار انجام شده و عملیات اجرایی آن به زودی آغاز خواهد شد.

وی همچنین از تصویب طرح جامع فرودگاه امام خبر داد و با اشاره به آغاز ساخت ترمینال 410 هزار مترمربعی در فاز 2 توسعه فرودگاه گفت: در این رابطه با 2 شرکت خارجی و 4 شرکت داخلی در حال مذاکره هستیم و امیدواریم تا پایان سال قراردادهای مربوطه امضا شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2823996

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام با یادآوری این‌که از ابتدای امسال تا پایان آبان جابجایی مسافر در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 134 درصد رشد داشته است، اضافه کرد: 44 ایرلاین داخلی و خارجی در فرودگاه امام فعال هستند.