رشد 20 درصدی صادرات ایران به قطر/ سهمیه تماشاگران ایرانی در جام جهانی اعلام شد- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم

 در این دیدار بر توسعه روابط دو کشور در حوزه‌های حمل‌ونقل دریایی، هوایی و تراتزیت بین‌المللی تاکید شد. همچنین در این نشست در خصوص مسائل مختلف مربوط به مسابقات جام جهانی و تسهیل سفر و اقامت ایرانی‌ها طی این ایام رایزنی شد.

وزیر راه‌وشهرسازی ضمن تاکید بر وجود فرصت‌های زیاد همکاری برای ایران و قطر، بر ایجاد دفتر مشترک میان دو کشور برای همکاری‌ها در حوزه حمل‌ونقل تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، جاسم‌بن‌السیف‌السلیطی وزیر حمل‌ونقل قطر به همراه هیئت همراه صبح امروز با رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی  دیدار و درباره موضوعات مختلف به رایزنی پرداختند.

طی این دیدار نماینده وزارت ورزش و امور جوانان اعلام کرد برای هر از بازی‌ جام جهانی 7500 بلیت به کشور ایران از سوی کشور قطر اختصاص یافته است. در این نشست همچنین اعلام شد طی 6 ماهه نخست امسال حجم مبادلات کالاهای ایرانی از بنادر بوشهر و دَیِر به بنادر قطر با 20 درصد افزایش همراه شده است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2776814

وزیر حمل‌ونقل قطر نیز با بیان اینکه ارتباطات‌ میان دو کشور برادرانه و عمیق است، ایجاد دفتر مشترک را که از سوی وزیر راه و شهرسازی ایران مطرح شد، امری ضروری برای توسعه این روابط دانست.