رشد 65 درصدی تولید فولاد ایران در هشتمین ماه 2022- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

چین به عنوان بزرگ‌ترین تولیدکننده فولاد جهان،  693.2 میلیون تن فولاد در ماه‌های ژانویه تا اوت امسال تولید کرده است. تولید فولاد چین در این دوره 5.7 درصد کاهش یافته است. هند، ژاپن، آمریکا، روسیه، کره جنوبی، آلمان، ترکیه، برزیل و ایران به ترتیب در رتبه های دوم تا دهم قرار گرفته‌اند.

این گزارش کل تولید فولاد ایران در 8 ماهه نخست سال جاری میلادی را نیز 19.5 میلیون تن اعلام کرده است. تولید فولاد ایران در این دوره نسبت به مدت مشابه سال قبل 7.8 درصد رشد داشته است.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2778667

در حالی تولید فولاد ایران با وجود قرار داشتن تحت تحریم‌های آمریکا در 8 ماهه نخست 2022 و همچنین در هشتمین ماه این سال رشد داشته است که تولید فولاد آمریکا به عنوان عامل و بانی وضع تحریم‌ها علیه ایران در این دوره 3.7 درصد و در هشتمین ماه امسال 7.1 درصد کاهش داشته است.

کل تولید فولاد جهان در  8 ماهه نخست سال جاری میلادی نیز 1253.9 میلیون تن گزارش شده است که این رقم با افت 5.1 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، انجمن جهانی فولاد در جدیدترین گزارش خود اعلام کرد کل تولید فولاد جهان در هشتمین ماه سال جاری میلادی 3 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته و به 150.6 میلیون تن رسیده است.

با وجود کاهش 3 درصدی تولید فولاد جهان طی ماه اوت 2022، تولید فولاد ایران در این ماه 64.7 درصد رشد کرده و به 2.1 میلیون تن رسیده است.

ایران با تولید 19.5 میلیون تنی فولاد در 8 ماهه امسال به عنوان دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان طی این دوره شناخته شده است. در میان 10 تولیدکننده بزرگ فولاد جهان فقط ایران و هند بوده‌اند که در 8 ماهه امسال با رشد تولید مواجه شده‌اند و تولید فولاد سایر کشورها کاهشی بوده است.