رشد 8 درصدی تولید فرش دستباف از ابتدای امسال- اخبار صنعت و تجارت – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2855245به گفته رئیس مرکز ملی فرش ایران هم اکنون در حال راه اندازی کانون شکوفایی دانش آموزی در هنرستان‌های فرش با همکاری وزارت آموزش و پرورش و وزارت علوم هستیم.

رافع گفت: با اتصال صنعت و سنت به علم و فناوری و تفاهم نامه وزیر صمت با وزارت علوم که زیرمجموعه آن تفاهم‌نامه با پارک علم و فناوری بوده است، 3 مرکز رشد در حوزه فرش دستباف راه‌اندازی شده است.

وی افزود: همچنین در حوزه منسوجات و نساجی با بیش از 17 درصد رشد به تولید قابل توجهی رسیده ایم.

رئیس مرکز ملی فرش ایران گفت: از ابتدای امسال در حوزه فرش دستباف نزدیک به 8 درصد رشد تولید در مقایسه با مدت مشابه سال قبل داشته ایم و دراین زمینه کار‌های بسیار بزرگی در حال انجام است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، فرحناز رافع گفت: فرش دستباف ایران به عنوان نخستین کالای صادراتی غیر نفتی از سوی 3 رئیس جمهور آمریکا تحریم شده، ولی تولید کنندگان ما در این عرصه با اتکا به اقتصاد و توان داخلی تولید را افزایش داده اند.

وی گفت: در راستای این فعالیت‌ها چند شرکت دانش بنیان در حوزه قالیشویی در زنجیره تولید فرش‏، و به ویژه پردازش فعال شده که به تجاری‌سازی رسیده و 200 واحد در تثبیت نوع رنگ، تسریع شستشو و کیفیت شستشو از مزایای دانش بنیان‌ها بهره‌مند شده اند.

رافع افزود: با استفاده از بستر علم و فناوری می‌توان کار‌های بزرگی را برای صنایع مختلف فرش دستباف انجام دهیم که هم اکنون در حال توسعه آن هستیم.

رئیس مرکز ملی فرش ایران ادامه داد: از ابتدای امسال تا کنون در زمینه‌های مختلف صنایع عمومی از جمله صنایع خلاق ‏و فرش دستباف نزدیک به 11 درصد رشد تولید داشته ایم.