روسیه: تحریم غربی ها به خودشان آسیب زده است- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، آنتون سیلوانوف، وزیر دارایی روسیه روز دوشنبه در گفتگو با راشاتودی تأکید کرد که تحریم‌‌های غرب به جای فلج کردن اقتصاد این کشور، نتیجه معکوس داده‌اند و اکنون غرب که از این موضوع آسیب دیده است گزینه‌های زیادی برای هدف قرار دادن مسکو ندارد.

به گفته وزیر دارایی روسیه، این کشور سیاست مستقلی را دنبال و تلاش می‌کند تأثیر محدودیت‌هایی را که علیه مسکو اعمال می‌شود، به حداقل برساند.

سیلوانوف افزود: بنابراین، این کشورها با اعمال بسته‌های متوالی تحریم و محدودیت، یک سیاست کوته بینانه را دنبال می‌کنند.

سیلوانوف با تاکید بر اینکه رشد اقتصادی روسیه در سال جاری میلادی مثبت خواهد بود، گفت: وقتی کشورهای غربی بسته‌های جدیدی از محدودیت‌ها را معرفی می‌کنند، اقدامات ضد تحریمی انجام می‌دهیم و می‌بینیم که در حال موفقیت هستیم.

این مقام همچنین گفت: بنابراین، ما استقلال مالی خود را با وجود محدودیت‌های بودجه و قوانین بودجه و تورم هدفمند، توسعه می‌دهیم.

وی گفت: بنابراین سیاست ما در پاسخگویی به بسته‌های تحریمی نتیجه داده است و می‌بینیم که در مسیر درستی حرکت می‌کنیم.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2885094

وی در ادامه تأکید کرد که دولت روسیه در زمینه ابزارهای پرداخت از جمله با کمک کارت میر خود نیز به دنبال استقلال است.

وی همچنین به تورم پایین روسیه که نسبت به کشورهای غربی کمتر است و پایین‌ترین نرخ بیکاری این کشور اشاره کرد و افزود: دستمزدهای واقعی در روسیه رو به افزایش است.

وی با اشاره به بدتر شدن بحران هزینه زندگی در کشورهای غربی، افزایش شدید تورم و کاهش استانداردهای زندگی، گفت: (تأثیر) همه این محدودیت‌ها مانند بومرنگ به خودشان بازگشته است.

 سیلوانوف اظهار داشت که دولت روسیه همچنین با اقداماتی از جمله استفاده از سیستم پرداخت کارت ملی(NSPK)  به دنبال استقلال در زمینه‌ ابزارهای پرداخت است و تلاش می‌کند در زمینه‌های فناوری نیز به استقلال دست پیدا کند.