روسیه: تحریم های جدید هیچ شوکی به اقتصاد ما وارد نمی کند- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

نابیولینا گفت: اقدام اخیر برای افزودن بانک‌های جدید به فهرست تحریم‌ها دیگر به‌عنوان یک رویداد تکان‌دهنده تلقی نمی‌شود و در مقایسه با بانک‌هایی که قبلاً تحت تأثیر تحریم‌ها قرار گرفته‌اند، این اقدام خطرات سیستماتیک ایجاد نمی‌کند.

رئیس بانک مرکزی روسیه در ادامه تأکید کرد که “مرحله حاد بحران پشت سر گذاشته شده است.”

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه روز پنجشنبه در نشست سالانه این بانک با وام دهندگان تجاری تأکید کرد که تحریم های اخیر غرب علیه بانک های روسی هیچ شوکی به سیستم بانکی این کشور وارد نخواهد کرد.

به این ترتیب تعداد کل بانک‌های روسی که در فهرست سیاه غرب قرار گرفته‌اند به 31 بانک رسید، که شامل بزرگترین وام دهنده این کشور یعنی اسبربانک می‌شود.

آمریکا، اتحادیه اروپا و بریتانیا اخیراً تحریم‌های گسترده‌ای را علیه 14 بانک دیگر روسیه به مناسبت سالگرد آغاز عملیات نظامی مسکو در اوکراین اعمال کرده‌اند.

هدف این محدودیت‌ها عمدتاً قطع فعالیت‌های مالی بین‌المللی و مسدود کردن دارایی این بانک‌ها در صورت امکان است. وزارت خزانه داری آمریکا هفته گذشته اعلام کرد که بیش از 80 درصد از ارزش دارایی های بخش بانکی روسیه اکنون تحت محدودیت‌های غرب قرار دارد.

وی همچنین افزود با این حال، تحریم‌ها همچنان بر پویایی بخش بانکی و اقتصاد تا حدی تأثیر می‌گذارند و بنابراین، این تنظیم‌کننده به اقداماتی ادامه خواهد داد که این تأثیر را به حداقل برساند. وی اقدامات مورد بحث را مشخص نکرد.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2862007

به گفته نابیولینا، بانک‌هایی که قبلاً تحت این تحریم‌ها قرار گرفته‌اند تا حد زیادی خود را با شرایط وفق داده‌اند، در حالی که سایر بانک‌ها زمان داشتند تا با کاهش دارایی‌هایی که می‌توانند توسط تحریم‌ها مسدود شود، برای قرار گرفتن در لیست سیاه احتمالی خود آماده شوند. آنها همچنین برای دریافت حمایت از سوی بانک مرکزی روسیه که برای چنین شرایطی در طول سال گذشته ایجاد شده بود، به طور خودکار واجد شرایط شدند.