روسیه و برزیل روی ریل تجارت دوجانبه- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

ویرا گفت: لازم است در روابط تجاری که پتانسیل زیادی برای رشد دارد، پیشرفت‌هایی صورت بگیرد.

پیش از این در سال جاری میلادی، برازیلیا توافقنامه‌ای را در مورد تجارت با ارزهای متقابل با پکن امضا کرد و دلار آمریکا را به عنوان یک واسطه کنار گذاشت.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2930295

این دیپلمات ارشد برزیلی رشد گردش مالی بین دو کشور در سال گذشته میلادی را ستود و تأکید کرد که ظرفیت افزایش بیشتر آن نیز وجود دارد.

این مقام برزیلی تأکید کرد که پتانسیل همکاری با روسیه در پروژه های علمی، فناوری و نوآوری و همچنین آموزش و فرهنگ نیز وجود دارد.

وی افزود: در سال 2022، ما رکورد جدیدی را در گردش تجاری خود ثبت کردیم و به مرز 10 میلیارد دلار نزدیک شدیم، اما می‌تواند (این تجارت) حتی بیشتر از این هم رشد کند.

وی در ادامه گفت که برزیل علاقه مند به امکان استفاده از ارزهای محلی در تجارت با روسیه و سایر شرکای جهانی به منظور کاهش وابستگی به دلار و یورو است.

به گفته ویرا، دولت برزیل در حال تلاش برای تنوع بخشیدن به تجارت متقابل خود با روسیه است که عمدتاً کودها و محصولات کشاورزی با ارزش افزوده بالا را در بر می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، مائورو ویرا، وزیر امور خارجه برزیل در مصاحبه‌ای با ریانووستی از افزایش شدید تجارت دوجانبه این کشور با روسیه خبر داد.

بر اساس این گزارش، دولت برزیل در حال حاضر در حال مذاکره بر سر این موضوع با شرکای خود در گروه کشورهای بریکس، به ویژه با روسیه و چین است.