روف گاردن چیست؟ همه چیز درباره اجرا آن به سبک پرتابل ﻣﺪوﻻر چکادبام | elitarchgroup

برای ایجاد روف گاردن باید یک سری از مراحل فنی و کارشناسی طی شود تا روف گاردن جهت استفاده آماده گردد . در ابتدای امر کارشناسان از پشت بام ساختمان بازدید کنند و ببینند آیا امکان ایجاد روف گاردن در آن وجود دارد یا خیر در صورتی پشت بام برای ساخت روف گاردن مناسب باشد حالا باید در مورد ایده پردازی و طراحی روف گاردن مناسب فکر کنند . بعد از ایده پردازی و طراحی روف گاردن حالا نوبت به کارهای اساسی تر دیگر نظیر آماده سازی سطح پشت بام ، برق کشی ، لوله کشی ، زهکشی ، نصب سیستم روف گاردن و دیگر موارد مورد نیاز می رسد . در این مرحله باید دقت لازم صورت بگیرد و از مواد و مصالح مناسب جهت پیشبرد این مرحله استفاده گردد زیرا مهم ترین بخش کار می باشد و در صورت نقص در آن می تواند باعث بروز حوادث جبران ناپذیری گردد . در مرحله ی آخر باید نیاز ها و المانها شناسایی و تهیه می گردند همچنین در این بخش به جزئیات ، بیشتر توجه می گردد . جهت تهیه گل و گیاه برای روف گاردن حتماً باید به شرایط اب و هوایی منطقه توجه کنید و از گزینه هایی خریداری نمایید که مطابق با این شرایط اب و هوایی باشد .

روف گاردن چیست؟ همه چیز درباره اجرا آن به سبک پرتابل ﻣﺪوﻻر چکادبام | elitarchgroup

در این سیستم گیاه و محیط کاشت آن در جعبه‌های مخصوصی که تمام یا بیشتر روف گاردن را می‌پوشاند نگهداری می‌شود. در سیستم غیر مدولار محیط کاشت یک لایه پیوسته بر روی بام سبز می‌باشد. برای سیستم متمرکز از واژه روف گاردن یا باغ بام استفاده می‌شود، این سیستم یک اجرا عمیق در باغ بام انجام می‌شود. این نوع باغ بام از گیاهان مختلفی تشکیل می‌شود و همانند یک پارک طراحی می‌شود.

اهمیت زهکشی در روف گاردن :

وقتی این امکان برای شما وجود نداشته باشد که یک باغ روی زمین داشته باشید، چرا از سقف خانه خود استفاده نکنید؟ یک سقف مسطح می‌تواند فضای زیادی برای باغ آرزوهای شما داشته باشد. زیرا محوطه سازی در یک سطح خاص، تاثیراتی بر وزن ساختمان خواهد گذاشت. البته با توجه به ظرفیت این استان .در خواست همکاری و نمایندگی دارم . علاوه‌بر این استفاده از فلاورباکس‌های مقاوم که اغلب چوبی بوده با گیاهان سبز بسیار هماهنگ هستند استفاده می‌شود.

لایه فیلتر (Green Roof Filtering layer) :

کانال بندی وسیع آهنی با بکارگیری قوطی های ۴×۴ و در برخی نواحی از قوطی ۸×۴ است. پیش از جوشکاری و آغاز کانال بندی حتماً بایستی از ضد زنگ جهت پوشش دهی قوطی ها بهره برد. باغ بام قبل از اجرا نیاز به فراهم سازی پشت بام را دارد که مرحله ی پیش نیاز اجرای روف گاردن محسوب می شود. البته روف‌گاردن صرفاً محدود به اجرای فضای سبز در پشت بام یک خانه نیست و شامل تمام مکان هایی که در آن بستر کشت گیاه در ارتفاعی بالاتر از سطح خاک زمین و بر روی یک بستر مصنوعی شکل گرفته انواع قراردادمشارکت مدنی باشد، می شود. سیستم گسترده یک نوع اجرای روف گاردن کم ارتفاع با ضخامت کم است، در اجرا این نوع باغ بام از یک یا دو نوع گیاه و محیط کاشت کم عمق استفاده می‌شود. روف گاردن ها از گذشته در انواع مختلف وجود داشتند اما به شکل امروزی نام و فضا و طراحی ویژه‌ای به آن‌ها اختصاص داده نشده بود.

  • برای ایجاد روف گاردن روی بام ساختمان ، بایستی شرایطی را در نظر بگیرید تا بتوانید فضای سبز زیبا و مفید داشته باشید.
  • در حالی که طبیعت تاثیرات مثبت و زیادی در روی مردم دارد و نیاز غریزی انسان‌ها برای ارتباط با طبیعت و مشاهده و لمس طبیعت بسیار نیازمند طبیعت است و نقش پررنگی را ایفا می‌کند.
  • این اتاق ها در شکل های مختلفی ساخته شده و معمولا از داخل خانه قابل دسترسی می باشد.
  • این روزها به دلیل تغییر سبک ساخت و ساز ساختمان ها و خارج شدن آن ها از سبک سنتی به سبک مدرن فضای باز و فضاهای سبز کم تری در آپارتمان ها به چشم می خورد.