رونق تجارت تسلیحات آلمان در پی جنگ اوکراین- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

تحلیلگران به طرز شگفت انگیزی افزایش صادرات تسلیحات آلمان را با درگیری در اوکراین مرتبط می دانند.

این شرکت همچنین از رکورد سفارشات جدید و جاماندن از تکمیل این سفارشات به ارزش 26.6 میلیارد یورو خبر داد. این شرکت اکنون در حال نصب خط مونتاژ مهمات جدید با قیمت بیش از 10 میلیون یورو است که دلیل آن تقاضای فزاینده اعلام شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، شبکه خبری بلومبرگ روز چهارشنبه در گزارشی فاش کرد که در بحبوحه اقدام کشورهای مختلف جهان برای افزایش قدرت نظامی و تسلیح مجدد خود به دلیل جنگ اوکراین، پیمانکاران بخش دفاعی آلمان از انبوه سفارشات تکمیل نشده و سودهای فزاینده بهره می‌برند.

این شبکه خبری به نقل از مؤسسه تحقیقات صلح بین المللی استکهلم (SIPRI) تأکید کرد که آلمان در سال گذشته پس از ایالات متحده، فرانسه، روسیه، چین و ایتالیا در رتبه ششم صادرات تسلیحات قرار گرفت.

انتهای پیام/

شرکت هنسولت Hensoldt که در زمینه تولید رادارهای با کارایی بالا فعالیت می‌کند، در ماه فوریه از ثبت سفارشات خود به ارزش 5.4 میلیارد یورو خبر داد و گفت که عملیات نظامی روسیه در اوکراین نیاز به یک صنعت دفاعی کارآمد را “بازگشت در کانون توجه سیاسی و اجتماعی” قرار داده است.

این در حالی است که گسترش صنعت دفاعی برای مردم این کشور خوشایند نیست چرا که نظرسنجی‌ها نشان می دهد که تنها حدود نیمی از آلمانی ها از تسلیح اوکراین حمایت می کنند.

در حالی که ارقام نهایی هنوز منتشر نشده است، گزارش‌ها حاکی است که برلین صادرات تسلیحات در سال گذشته به ارزش بیش از 8.35 میلیارد یورو (9.13 میلیارد دلار) تایید کرده است که دومین رکورد در تاریخ این کشور پس از رقم ثبت شده در سال 2021 یعنی 9.35 میلیارد یورو محسوب می‌شود.

 


منبع: https://tn.ai/2876743

شرکت راین‌متال، تولیدکننده تسلیحات مستقر در دوسلدورف که بزرگترین پیمانکار دفاعی آلمان است، درآمد بی‌سابقه 6.4 میلیارد یورویی را برای سال 2022 گزارش کرد که 27 درصد نسبت به سال 2021 افزایش نشان می‌دهد.

بر اساس گزارش ها، کی‌یف در سال گذشته با خرید تجهیزات و ماشین آلات دفاعی به ارزش 2.24 میلیارد یورو از این کشور، بزرگترین وارد کننده تسلیحات از آلمان شد.

بزرگترین سفارش تسلیحات این کشور در سال 2022 فروش سه زیردریایی ساخت شرکت “سیستم‌های دریایی تیسنکراپ” Thyssenkrupp Marine Systems  بود که توسط رژیم صهیونیستی هر کدام به قیمت یک میلیارد یورو خریداری شد.

با این حال، صادرات تسلیحات آلمان به اوکراین محدود نمی شود، هلند با 1.83 میلیارد یورو در رتبه دوم قرار دارد و پس از آن ایالات متحده، بریتانیا و مجارستان قرار دارند.