رویترز: آمریکا با کمبود گاز مواجه است- اخبار اقتصاد جهان – اخبار اقتصادی تسنیم

 این خبرگزاری نوشت: با توجه به نزدیک شدن فصل سرما در اروپا و ایالات متحده و با توجه به اینکه افراد زیادی در هر دو منطقه از گاز برای گرمایش استفاده می کنند، چشم انداز قیمت گاز از دیدگاه مصرف کننده خوب به نظر نمی رسد.

آخرین داده ها نشان می دهد که حوضه شیل پرمین، که حدود 12 درصد از کل تولید گاز ایالات متحده را به خود اختصاص می‌دهد، و تعداد دکل های حفاری در این حوضه، برای دومین هفته متوالی کاهش یافته است.

 


منبع: https://tn.ai/2779314

رویترز همچنین گزارش داد: حفاری کمتر به معنای گاز کمتری است که به مجموع گاز ملی (آمریکا) اضافه می‌شود

در این گزارش اشاره شده که بعید است قیمت گاز در ایالات متحده نزدیک به سطح اروپا بشود، “اما این قیمت نسبت به چند سال پیش که گاز به دلیل فراوانی بسیار ارزان بود، 300 درصد افزایش یافته است.”

در حالی که شرکت‌های انرژی آمریکایی، گاز طبیعی مایع (LNG) را با نرخ‌های بی‌سابقه به اروپا صادر می‌کنند، اخیراً تماس‌هایی برای کاهش این صادرات به منظور اطمینان از وجود کافی این محصول برای بازار ایالات متحده مطرح شده است.

رویترز افزود: علیرغم افزایش قیمت بنزین، هیچ نشانه‌ای از بهبود سطح موجودی مخازن گاز مشاهده نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، بر اساس تحلیل رویترز، تولیدکنندگان گاز شیل در ایالات متحده برای تامین تقاضای فزاینده داخلی و بین المللی گاز طبیعی با مشکل مواجه هستند.

انتهای پیام/

در این گزارش تحلیلی آمده است که تابستان گرمتر از حد انتظار و کمبود منابع انرژی جایگزین، ذخایر آمریکا را به سطح زیر میانگین فصلی آورده است.