ساخت مسکن 25 متری باز هم تکذیب شد/حداقل مساحت واحد های نهضت ملی مسکن 55 متر است


به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، ماجرای تکذیب خانه های 25 متری همچنان ادامه دارد. 

در جدیدترین مورد حسین جنتی مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران در این باره گفته است: در هیچ کدام از پروژه های ساخت مسکن ، ساخت و ساز مسکن 25 متری را در برنامه نداریم و ضمن تکذیب این موضوع به شدت با این رویکرد در تهران مخالفیم.

وی افزود: ساخت پروژه های مسکن کوچک مقیاس در برنامه دولت نیست و در مسکن ملی هم مطابق با آورده مردمی و توان اقشار و دهک های مختلف ساخت مسکن را دنبال و کوچکترین مقیاس تحویلی مسکن، 55 متری خواهد بود.

جنتی از تلاشهای مستمر این اداره کل برای افتتاح دو هزار واحد مسکونی در دهه فجر امسال خبر داد و گفت: این افتتاح ملزم به عزم دستگاههای خدمات رسان است.

وی متراژهای واحدهای منهضت ملی مسکن در حال ساخت استان تهران را 55 ، 65، 85،75 و 90 متر مربع اعلام کرد و از متقاضیان خواست در این خصوص نگران نباشند.

به گزارش تسنیم، اواسط مهرماه امسال نیز وزارت کار طی اطلاعیه ای  اعلام کرد: مطالبه مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های عمرانی شهر تهران به‌عنوان همراه در دیدار یکی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با سیدصولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی حضور داشت، تسهیل و حمایت از تشکیل تعاونی‌های مسکن بود که با توجه به انطباق با مأموریت‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و دولت مردمی سیزدهم مورد تأیید آقای وزیر قرار گرفت.

با توجه به اینکه ساخت مسکن و به‌ویژه ورود به جزییاتی چون متراژ و نقشه آن در حوزه مأموریت‌های وزارت راه و شهرسازی قرار دارد، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی هیچ‌گاه اعلام و اعمال نظری در این زمینه نداشته و این ادعا قویاً تکذیب می‌شود.

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2977747