ساخت 11 هزار واحد مسکونی با مشارکت شهرداری تهران/نیکزاد: هیچ پروژه ای متوقف نشده است- اخبار راه و مسکن – اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم

اکبر نیکزاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه یکی از اهداف تاسیس این بنیاد ساخت مسکن برای محرومین است، اظهار کرد: تفاهم‌نامه سه جانبه بین بنیادمسکن، بسیج سازندگی و کمیته امداد امام در خصوص ساخت 40هزار واحد امضا شده است. 

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با تاکید بر بازسازی بافت‌های فرسوده در شهرهای مختلف ایران عنوان کرد: در حاشیه شهر زاهدان، چابهار، حاشیه بندر امام که به تازگی دچار سیل شد و 5 هزار خانواده دچار آسیب شدند درحال نوسازی هستیم. همچنین در زابل و تعدادی از شهرها مطالعات لازم صورت گرفته با مصوبه دولت شروع به کار خواهیم کرد.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه 20هزار واحد ادامه داد: اوایل سال این تفاهم‌نامه منعقد شد و درحال حاضر 10هزار واحد به صورت کامل تحویل و به بهره‌برداری رسیده است. 10هزار واحد باقی‌مانده تا خردادماه سال آینده تحویل خواهد شد. 

انتهای پیام/


منبع: https://tn.ai/2870931

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اظهار کرد: بنیاد مسکن با اقداماتی مانند پیگیری وام‌های بلاعوض، تشکیل پرونده بازسازی، آواربرداری و تهیه مصالح به عنوان حلقه اتصال میان مردم آسیب‌دیده با ‌دولت، نهادها و گروه‌های جهادی است. 

نیکزاد درباره پروژه مشترک ساخت مسکن مددجویان بین «بنیاد مسکن انقلاب اسلامی»، «کمیته امداد امام خمینی (ره)» و «بسیج سازندگی» انجام می‌شود اظهار کرد: جلسات مرتبط با روند ساخت این پروژه با حضور رئیس جمهور برگزار می‌شود. 23هزار واحد از این پروژه به تازگی افتتاح شده است و هر ماه تعداد قابل توجهی افتتاح و تحویل خواهد شد. 

وی افزود: تفاهم‌نامه دیگری بین بنیاد مسکن و بنیاد مستضعفان با مضمون ساخت 20هزار واحد برای اقشار کم درآمد جامعه به امضا رسیده است. بنیاد مستضعفان برای هر واحد 50میلیون بلاعوض، 2 تن میلگرد و 10 تن سیمان رایگان تامین کرد تا هزینه نهایی برای متقاضیان واقعی و واجد شرایط کاهش یابد. 

وی همچنین با تاکید بر اینکه هیچ‌گونه پروژه متوقف شده نداریم، عنوان کرد: برخی از واحدهایی که کلنگ‌زنی آن‌ها با حضور شهردار تهران صورت گرفته و بقیه واحدهایی که در بافت‌های فرسوده قرار دارد در حال ساخت هستند. هیچ کدام از پروژه‌ها توقف نخواهند داشت. در تهران 11 هزار و 230 واحد در حال ساخت داریم. شهرداری تهران بابت ساخت مسکن به ویژه با اولویت طبقات کم‌برخوردار و بافت‌های فرسوده مصمم است.

نیکزاد با اشاره به همکاری 15ساله با شهرداری تهران در حوزه ساخت و گسترش مترو ادامه داد: ماه گذشته با سرمایه‌گذاری 4500میلیارد تومان کارشناسی‌ها برای بهره‌برداری و تکمیل خط 4 مترو تهران صورت گرفته بود که با نظارت شهردار در حال تکمیل است. این اقدامات با همکاری‌های خوب بین شهرداری و بنیاد مسکن صورت گرفته است.

نیکزاد با اشاره به بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل و زلزله به عنوان یکی از وظایف بنیاد مسکن انقلاب اسلامی اعلام کرد: 23ستاد بازسازی در کشور داریم. 53 هزار واحد مسکونی آسیب‌دیده ناشی از بلایای طبیعی نیز در حال بازسازی است.