سدهای تهران در انتظار باران پاییزی !

وی افزود: شرایط بسیار سخت است اما گزینه‌های قطعی و جیره‌بندی آب را در دستور کار نداریم.

وی میزان ذخایر سدهای تهران را در حد ۳۳۵ میلیون متر مکعب عنوان و ابراز امیدواری کرد که بارندگی‌هایی که در شمال و جنوب کشور رخ داه شمال تهران هم بشود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان تهران از مردم خواست در شرایط کنونی آب کمک کنند که بتوانیم این روزها را بدون چالش و قطعی آب سپری کنیم.

بیشتر بخوانید:

بختیاری با اشاره به پیش‌بینی‌های هواشناسی در مورد بارش‌ها در تهران گفت: تا چند وقت پیش بحث این بود که در تهران تا اواسط آذر بارندگی نداریم اما اخیرا اعلام کرده‌اند که داده‌هایی به دست ما رسیده که اوضاع بهتر شده و احتمال اینکه از نیمه آبان بارندگی داشته باشیم وجود دارد، اما به طور متقن نمی‌توان روی پیش‌بینی‌ها حساب باز کرد.

۲۲۰ ۴۶


منبع: https://www.khabaronline.ir/news/1691974/%D8%B3%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%B8%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D8%B2%DB%8C

محمدرضا بختیاری درباره چالش‌ها و وضعیت تامین آب در تهران اظهار داشت: بارندگی وضعیت خوبی ندارد، ضمن اینکه همچنان افزایش دما را در کشور شاهدیم، بنابراین اوضاع مخازن خوب نیست.

وی خاطرنشان کرد: ما برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دادیم و از این پس هم برنامه داریم و خودمان را برای تمامی سناریوها آماده کرده‌ایم، تا چالش خاصی حادث نشود، ضمن اینکه امیداوریم بارندگی هم اتفاق بیفتد.

مدیر عامل آبفای استان تهران درباره کیفیت آب تهران نیز گفت: آب تهران کاملا استاندارد است، برخی گزارش‌ها را داشتیم که طعم آب در برخی مناطق تغییر کرده است، ما آزمایشات لازم را انجام دادیم مشکلی وجود ندارد به چند انشعاب مراجعه کردیم و متوجه شدیم مشکل از شبکه داخل منزل بوده است، در هر حال در این خصوص نگرانی وجود ندارد.